Strona główna / Literatura polska / Kamień w sercu

Aktualności

24.09.2021

Spotkanie online Pauliną Młynarską

W piątek 24 września o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Pauliną Młynarską, autorką książki "Moja lewa joga".

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

18.09.2021

Rozmowa z Anną Karpińską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Anną Karpińską, autorką książki "Kiedy nadejdziesz".

Bestsellery

TOP 20

  1. Billy Summers Stephen King
  2. Martwiec Katarzyna Puzyńska
  3. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston

Kamień w sercu

Katarzyna Leżeńska

Zofia Kryszczyńska

Kamień w sercu

Powrót do marzeń z lat licealnych to jednocześnie szkoła prozy życia. Pełna uniesień, romantycznych zachodów kalifornijskiego słońca, przeplatana widokiem warszawskich szpitalnych korytarzy i czytaniem niczym baśni ustaw o niepełnosprawności. Spotkanie po latach na szkolnym jubileuszu dwojga przyjaciół z bagażem nie najlepszych doświadczeń życiowych to przyczynek do tego, aby coś zmienić w uwierającym życiowym uniformie. To punkt widokowy, z którego doskonale można zaobserwować, że wszyscy i wszystko uległo zmianie oprócz szalonych marzeń o niespełnionej miłości, która obłaskawiona potrafi przetrwać przy inwalidzkim wózku w rozpadającym się domu i znieść niewygody podróżowania do pracy kolejką WKD. Dla niej ustawiony zawodowo czterdziestolatek porzuca amerykański raj by wspierać ukochaną okularnicę i zaczynać na nowo zawodowy bieg do kariery.

"Kamień w sercu" to powieść o miłości i dobroci wobec podmiotu tego uczucia, to odnajdywanie odpowiedzi często na retoryczne pytania w aurze ukochanej osoby. To odnajdywanie sensu w bezsensie. To nadzieja na powrót do utraconego raju bez oczekiwania na zasłużoną karę.