Strona główna / Literatura polska / Kamień w sercu

Aktualności

18.05.2022

Spotkanie online z Pauliną Młynarską

W piątek 3 czerwca o godz. 19:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Pauliną Młynarską, autorką książki "Okrutna jak Polka".

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

23.05.2022

Rozmowa z Tanyą Valko

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z Tanyą Valko, autorką książki "Arabska zdrajczyni".

Bestsellery

TOP 20

  1. Arabska zdrajczyni Tanya Valko
  2. Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny Wioletta Sawicka
  3. A koń w galopie nie śpiewa Artur Andrus, Wojciech Zimiński

Kamień w sercu

Katarzyna Leżeńska

Zofia Kryszczyńska

Kamień w sercu

Powrót do marzeń z lat licealnych to jednocześnie szkoła prozy życia. Pełna uniesień, romantycznych zachodów kalifornijskiego słońca, przeplatana widokiem warszawskich szpitalnych korytarzy i czytaniem niczym baśni ustaw o niepełnosprawności. Spotkanie po latach na szkolnym jubileuszu dwojga przyjaciół z bagażem nie najlepszych doświadczeń życiowych to przyczynek do tego, aby coś zmienić w uwierającym życiowym uniformie. To punkt widokowy, z którego doskonale można zaobserwować, że wszyscy i wszystko uległo zmianie oprócz szalonych marzeń o niespełnionej miłości, która obłaskawiona potrafi przetrwać przy inwalidzkim wózku w rozpadającym się domu i znieść niewygody podróżowania do pracy kolejką WKD. Dla niej ustawiony zawodowo czterdziestolatek porzuca amerykański raj by wspierać ukochaną okularnicę i zaczynać na nowo zawodowy bieg do kariery.

"Kamień w sercu" to powieść o miłości i dobroci wobec podmiotu tego uczucia, to odnajdywanie odpowiedzi często na retoryczne pytania w aurze ukochanej osoby. To odnajdywanie sensu w bezsensie. To nadzieja na powrót do utraconego raju bez oczekiwania na zasłużoną karę.