Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Ślad

Aktualności

25.02.2020

O pokusach i pragnieniach w Faktycznym Domu Kultury

We wtorek 10 marca o godz. 19.00 zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury w Warszawie (ul. Gałczyńskiego 12) na spotkanie wokół książki Gabrieli Wiener "Seksografie. Reportaż uczestniczący o pokusach i pragnieniach".

Wywiady

26.02.2020

"Uwielbiam móc pisać w piżamie"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Kelly Irvin, autorką serii "W krainie amiszów"

Posłuchaj i zobacz

22.01.2020

Wstrząsająca prawda o życiu arabskich księżniczek.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Marcina Margielewskiego "Zaginione arabskie księżniczki".

Bestsellery

TOP 20

  1. Dymy nad Birkenau Seweryna Szmaglewska
  2. Króliki z Ravensbrück Anna Ellory
  3. Oleńka. Panienka z Białego Dworu Wioletta Sawicka

Fotogaleria

więcej »

Ślad

Patricia Cornwell

Ślad

Krew na okładce tej książki wygląda jak prawdziwa. Co gorsza, krew zamknięta w zdania w tej książce też przyprawia o dreszcz. Patricia Cornwell - autorka zaprawiona w widoku krwi wielu już wcześniej uśmierconych własnym piórem bohaterów - doskonale zdaje sobie sprawę, że życie ludzkie to materia wyjątkowo krucha.
Oto na przykład w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach w łóżku umiera 14 letnia dziewczyna. Nikt nic nie wie, choć wszyscy snują domysły. Najbardziej podejrzliwą okazuje się doktor Kay Scarpetta, która intuicyjnie wyczuwa, że sprawa śmierci Gilly nie jest czysta. Długie godziny spędzone w prosektorium, a następnie trudne rozmowy ze świadkami zdarzenia być może naprowadzą na trop. Być może, bo niepokojących pytań wraz z upływem czasu nawarstwia się coraz więcej. Aż strach się bać!

Dziennik Polski, 12 lutego 2006