Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Tajemnica gwiazdkowego puddingu

Aktualności

03.07.2021

5. Zlot w Lipowie 2021: edycja jubileuszowa online

W sobotę 3 lipca o godz. 20:00 zapraszamy na piąty, jubileuszowy Zlot w Lipowie 2021, czyli spotkanie wszystkich czytelniczek i czytelników twórczości Katarzyny Puzyńskiej!

Wywiady

11.03.2021

Między losem a przeznaczeniem - wywiad z Jodi Picoult

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Jodi Picoult. Z autorką "Księgi Dwóch Dróg" rozmawiała Ewa Cieślik z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

19.06.2021

Rozmowa z Krzysztofem Potaczałą

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Krzysztofem Potaczałą, autorem książki "Świerczewski. Śmierć i kult bożyszcza komunizmu".

Bestsellery

TOP 20

  1. Arabska Żydówka Tanya Valko
  2. Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika białoruska Krzysztof Daukszewicz
  3. Rączka rączkę myje Olga Rudnicka

Fotogaleria

więcej »

Tajemnica gwiazdkowego puddingu

Agatha Christie

Wykwintne dania Christie

Coś na „kryminalny” deser, klasyka, której nigdy dosyć - choć autorka, tak naprawdę serwuje dwa dania główne (tytułowa „Tajemnica gwiazdkowego puddingu” oraz „Zagadka hiszpańskiej skrzyni”), trzy przystawki („Szaleństwo Greenshawa”, „Sen” oraz „Popychadło”) i sorbet („Dwadzieścia cztery kosy”). Wszystkie opowiadania są niezwykle smakowite i warte poświęcenia im czasu, mimo że święta już za nami. Za jednym zamachem możemy się spotkać i z niezrównanym Herkulesem Poirot, i z błyskotliwą panną Jane Marple. Przed nimi niezwykle zawiłe, wręcz niemożliwe do rozwiązania sprawy, przed czytelnikiem zaś pasjonująca i wciągająca lektura. Smacznego.

Gazeta Współczesna, 19 stycznia 2007