Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Adwokat

Aktualności

18.01.2022

PORZUCIŁAM ISLAM, MUSZĘ UMRZEĆ - spotkanie premierowe z Marcinem Margielewskim

We wtorek 25 stycznia o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualną premierę książki "Przuciłam islam, muszę umrzeć" z udziałem Marcina Margielewskiego.

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

27.11.2021

Rozmowa z Katarzyną Puzyńską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Katarzyną Puzyńską, autorką ksiązki "Chąśba".

Bestsellery

TOP 20

  1. Chąśba Katarzyna Puzyńska
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Arabska kochanka Tanya Valko

Adwokat

Michael Connelly

Bogdan Wojdyła

Adwokat diabła

Mamy tu wizję palestry po reformach PiS-u. Adwokaci walczą o klientów i honoraria. Tytułowy postępuje tak - łapie klientów, którzy mają problemy z prawem, rysuje im straszną wizję ich niesamowicie beznadziejnego położenia, aby wytargować jak najwyższe honorarium, i to jest naganne, ale później walczy o nich aż do krwi - wynajduje szczeliny w oskarżeniu i tak je rozszerza, aż jego klient przez nie będzie mógł się ze sprawy wyślizgać. Biuro ma w lincolnie i tak jeździ od sądu do sądu marząc o kliencie, na którym trafi sześcio- a może nawet siedmiocyfrowe honorarium. No i los chyba wreszcie się uśmiecha. O pomoc prosi go bogaty agent nieruchomości aresztowany na gorącym uczynku za pobicie usiłowanie zabójstwa i gwałtu pewnej pani, też agentki, ale towarzyskiej. Wersja agenta jest zupełnie inna. Wyszedł na podryw i w pewnym barze pewna ślicznotka rzuciwszy oczkiem na jego garnitur i rolexa podała mu karteczkę z adresem ceną i godziną rendez-vous. Kiedy zjawił się w mieszkaniu zamiast całusa dostał czymś w głowę, a kiedy się ocknął zakrwawione rączki miał już w kajdankach, a cud-dziewoja miała na buzi malownicze sińce. Klient jest pewien, że padł ofiarą spisku a dziewczę, użyjmy kolokwializmu, chce go skroić na kasę. Na koniec jeszcze polski akcent. W ubiegłym tygodniu głośno było o Tomaszu K z Pomorza, który odsiedział cztery lata za niewinność. Poprzedni klient naszego adwokata też siedzi za kogoś i marzy o zemście na swym nieudolnym obrońcy. Świetny kryminał.

Angora, 18 czerwca 2006