Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Adwokat

Aktualności

11.03.2021

Spotkanie online ze Mariuszem Nowikiem

W czwartek 11 marca o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Mariuszem Nowikiem, autorem książki "Palmiry. Zabić wszystkich Polaków".

Wywiady

19.11.2020

Niksen jest jedną z form dbania o siebie

Czy wiecie, jak ważne jest to, by co jakiś czas wykroić sobie z codzienności chwilę na nicnierobienie? Niby ciągle mówią o tym psychologowie i coache, ale teraz mamy to czarno na białym: Agnieszka Drotkiewicz rozmawia o niezbędności lenistwa z Olgą Mecking, autorką książki o tajemniczym pojęciu "niksen".

Posłuchaj i zobacz

24.01.2021

Ewa Kempsity-Jeznach gościem Dzień Dobry TVN

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Ewą Kempsity-Jeznach, autorką książki "Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne".

Bestsellery

TOP 20

  1. Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć Violetta Ozminkowski
  2. Księga Dwóch Dróg Jodi Picoult
  3. Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne Ewa Kempisty-Jeznach

Fotogaleria

więcej »

Adwokat

Michael Connelly

Bogdan Wojdyła

Adwokat diabła

Mamy tu wizję palestry po reformach PiS-u. Adwokaci walczą o klientów i honoraria. Tytułowy postępuje tak - łapie klientów, którzy mają problemy z prawem, rysuje im straszną wizję ich niesamowicie beznadziejnego położenia, aby wytargować jak najwyższe honorarium, i to jest naganne, ale później walczy o nich aż do krwi - wynajduje szczeliny w oskarżeniu i tak je rozszerza, aż jego klient przez nie będzie mógł się ze sprawy wyślizgać. Biuro ma w lincolnie i tak jeździ od sądu do sądu marząc o kliencie, na którym trafi sześcio- a może nawet siedmiocyfrowe honorarium. No i los chyba wreszcie się uśmiecha. O pomoc prosi go bogaty agent nieruchomości aresztowany na gorącym uczynku za pobicie usiłowanie zabójstwa i gwałtu pewnej pani, też agentki, ale towarzyskiej. Wersja agenta jest zupełnie inna. Wyszedł na podryw i w pewnym barze pewna ślicznotka rzuciwszy oczkiem na jego garnitur i rolexa podała mu karteczkę z adresem ceną i godziną rendez-vous. Kiedy zjawił się w mieszkaniu zamiast całusa dostał czymś w głowę, a kiedy się ocknął zakrwawione rączki miał już w kajdankach, a cud-dziewoja miała na buzi malownicze sińce. Klient jest pewien, że padł ofiarą spisku a dziewczę, użyjmy kolokwializmu, chce go skroić na kasę. Na koniec jeszcze polski akcent. W ubiegłym tygodniu głośno było o Tomaszu K z Pomorza, który odsiedział cztery lata za niewinność. Poprzedni klient naszego adwokata też siedzi za kogoś i marzy o zemście na swym nieudolnym obrońcy. Świetny kryminał.

Angora, 18 czerwca 2006