Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Adwokat

Aktualności

17.08.2022

Spotkanie online z Grażyną Jeromin-Gałuszką

W piątek 19 sierpnia o godz. 19:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Grażyną Jeromin-Gałuszką, autorką książki "Skradzione lato".

Wywiady

04.07.2022

"Gdy ją odnajdą". Wywiad z Lią Middleton

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lią Middleton. Z autorką książki "Gdy ją odnajdą" rozmawiał Bartosz Soczówka.

Posłuchaj i zobacz

01.08.2022

Rozmowa z Błażejem Torańskim

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Marcina Cichońskiego z Błażejem Torańskim, autorem książki "Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol".

Bestsellery

TOP 20

  1. Żadanica Katarzyna Puzyńska
  2. Perska wytrwałość Laila Shukri
  3. TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka Beata Sabała-Zielińska

Adwokat

Michael Connelly

Bogdan Wojdyła

Adwokat diabła

Mamy tu wizję palestry po reformach PiS-u. Adwokaci walczą o klientów i honoraria. Tytułowy postępuje tak - łapie klientów, którzy mają problemy z prawem, rysuje im straszną wizję ich niesamowicie beznadziejnego położenia, aby wytargować jak najwyższe honorarium, i to jest naganne, ale później walczy o nich aż do krwi - wynajduje szczeliny w oskarżeniu i tak je rozszerza, aż jego klient przez nie będzie mógł się ze sprawy wyślizgać. Biuro ma w lincolnie i tak jeździ od sądu do sądu marząc o kliencie, na którym trafi sześcio- a może nawet siedmiocyfrowe honorarium. No i los chyba wreszcie się uśmiecha. O pomoc prosi go bogaty agent nieruchomości aresztowany na gorącym uczynku za pobicie usiłowanie zabójstwa i gwałtu pewnej pani, też agentki, ale towarzyskiej. Wersja agenta jest zupełnie inna. Wyszedł na podryw i w pewnym barze pewna ślicznotka rzuciwszy oczkiem na jego garnitur i rolexa podała mu karteczkę z adresem ceną i godziną rendez-vous. Kiedy zjawił się w mieszkaniu zamiast całusa dostał czymś w głowę, a kiedy się ocknął zakrwawione rączki miał już w kajdankach, a cud-dziewoja miała na buzi malownicze sińce. Klient jest pewien, że padł ofiarą spisku a dziewczę, użyjmy kolokwializmu, chce go skroić na kasę. Na koniec jeszcze polski akcent. W ubiegłym tygodniu głośno było o Tomaszu K z Pomorza, który odsiedział cztery lata za niewinność. Poprzedni klient naszego adwokata też siedzi za kogoś i marzy o zemście na swym nieudolnym obrońcy. Świetny kryminał.

Angora, 18 czerwca 2006