Strona główna / Literatura faktu, historia / Przy mikrofonie + płyta CD

Aktualności

09.03.2021

Spotkanie online ze Wiktorem Krajewskim

We wtorek 9 marca o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Wiktorem Krajewskim, autorem książki "Seksoholicy".

Wywiady

19.11.2020

Niksen jest jedną z form dbania o siebie

Czy wiecie, jak ważne jest to, by co jakiś czas wykroić sobie z codzienności chwilę na nicnierobienie? Niby ciągle mówią o tym psychologowie i coache, ale teraz mamy to czarno na białym: Agnieszka Drotkiewicz rozmawia o niezbędności lenistwa z Olgą Mecking, autorką książki o tajemniczym pojęciu "niksen".

Posłuchaj i zobacz

24.01.2021

Ewa Kempsity-Jeznach gościem Dzień Dobry TVN

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Ewą Kempsity-Jeznach, autorką książki "Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne".

Bestsellery

TOP 20

  1. Modelki z Dubaju Marcin Margielewski
  2. Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne Ewa Kempisty-Jeznach
  3. Tytus, Romek i A'Tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani Henryk Jerzy Chmielewski

Fotogaleria

więcej »

Przy mikrofonie + płyta CD

Piotr Kaczkowski

Pan Piotr pyta gości...

Książkę Piotra Kaczkowskiego, zatytułowaną bezpretensjonalnie „Przy mikrofonie” można czytać na wyrywki, od końca, albo jak kto chce. Radzimy zacząć od „Zapowiedzi początkowych” (w wersji mini i maxi, nawiązujących do audycji autora), bo tam legendarny prezenter radiowej Trójki uchyla rąbka tajemnicy na własny temat.
Pisze o mamie pianistce i ojcu foto-grafiku, którzy rozbudzili w nim wrażliwość na sztukę, a także o pierwszym szpulowym magnetofonie i pierwszej wizycie w radiowym studio. „A teraz Piotruś ze szkoły muzycznej nr 3 zagra dla was ”Rzepkę” - zapowiedziano występ siedmioletniego ucznia w eterze.I tak oto Kaczkowski wszedł do radia i... pozostał w nim do dziś. Wypada tylko mieć nadzieję, że kiedyś pan Piotr napisze autobiografię z prawdziwego zdarzenia, na razie mamy zaś tylko jej przedsmak w postaci rzeczowej książki. „Przy mikrofonie” to wybór rozmów, jakie redaktor Kaczkowski prowadził z największymi muzykami i piosenkarzami świata. Z m.in.: Tori Amos, Eltonem Johnem, Metallicą, Stingiem, Genesis, Johnem Mayallem. Dialogi opatrzone są komentarzem autora, w których opisuje miejsce spotkania, jego nastrój, a czasem trudności z dotarciem do rozmówcy. Książkę wzbogacają unikatowe zdjęcia, reprodukcje autografów artystów oraz indeks nazwisk i nazw zespołów, a do całości dołączono płytę CD.