Strona główna / Literatura faktu, historia / Przy mikrofonie + płyta CD

Aktualności

14.09.2020

Prószyński Media kończy wydawanie WIEDZY I ŻYCIA

Wywiady

10.09.2020

W "Postscriptum” Małgorzata spotka nadawcę listu, ale nie zdradzę..."

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum".

Posłuchaj i zobacz

07.09.2020

MOŻE PORA Z TYM SKOŃCZYĆ i posłuchać audiobooka?

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audiobooka "Może pora z tym skończyć" autorstwa Iaina Reida w znakomitej interpretacji Anny Szymańczyk.

Bestsellery

TOP 20

  1. Kobiety '44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie Agnieszka Cubała
  2. Perska kobiecość Laila Shukri
  3. Pałac w Moczarowiskach Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Fotogaleria

więcej »

Przy mikrofonie + płyta CD

Piotr Kaczkowski

Pan Piotr pyta gości...

Książkę Piotra Kaczkowskiego, zatytułowaną bezpretensjonalnie „Przy mikrofonie” można czytać na wyrywki, od końca, albo jak kto chce. Radzimy zacząć od „Zapowiedzi początkowych” (w wersji mini i maxi, nawiązujących do audycji autora), bo tam legendarny prezenter radiowej Trójki uchyla rąbka tajemnicy na własny temat.
Pisze o mamie pianistce i ojcu foto-grafiku, którzy rozbudzili w nim wrażliwość na sztukę, a także o pierwszym szpulowym magnetofonie i pierwszej wizycie w radiowym studio. „A teraz Piotruś ze szkoły muzycznej nr 3 zagra dla was ”Rzepkę” - zapowiedziano występ siedmioletniego ucznia w eterze.I tak oto Kaczkowski wszedł do radia i... pozostał w nim do dziś. Wypada tylko mieć nadzieję, że kiedyś pan Piotr napisze autobiografię z prawdziwego zdarzenia, na razie mamy zaś tylko jej przedsmak w postaci rzeczowej książki. „Przy mikrofonie” to wybór rozmów, jakie redaktor Kaczkowski prowadził z największymi muzykami i piosenkarzami świata. Z m.in.: Tori Amos, Eltonem Johnem, Metallicą, Stingiem, Genesis, Johnem Mayallem. Dialogi opatrzone są komentarzem autora, w których opisuje miejsce spotkania, jego nastrój, a czasem trudności z dotarciem do rozmówcy. Książkę wzbogacają unikatowe zdjęcia, reprodukcje autografów artystów oraz indeks nazwisk i nazw zespołów, a do całości dołączono płytę CD.