Strona główna / Literatura faktu, historia / Przy mikrofonie + płyta CD

Aktualności

06.08.2020

Najlepsza książka miesiąca Lipiec 2020!

Z radością informujemy, że książka "Chciałbym nigdy cię nie poznać" została uznana przez czytelników serwisu hultajliteracki.pl za najlepszą książkę miesiąca Lipiec 2020 a Wiktor Krajewski za Autora Miesiąca oraz Wydawnictwo Prószyński za Wydawcę miesiąca.

Wywiady

20.07.2020

Astrologiczne bliźniaczki – od pełni zrozumienia do nienawiści...

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Agatą Kołakowską, autorką książki "Uśpione pragnienia".

Posłuchaj i zobacz

20.07.2020

Rozmowa z Wiktorem Krajewskim

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Wiktorem Krajewskim autorem książki "Chciałbym nigdy cię nie poznać"
Niezwykle intymna książka o relacji z babcią. Wiktor Krajewski pokazuje emocje i porusza!

Bestsellery

TOP 20

  1. Perska kobiecość Laila Shukri
  2. Postscriptum Anna Karpińska
  3. Tajemnice hoteli Dubaju Marcin Margielewski

Fotogaleria

więcej »

Przy mikrofonie + płyta CD

Piotr Kaczkowski

Pan Piotr pyta gości...

Książkę Piotra Kaczkowskiego, zatytułowaną bezpretensjonalnie „Przy mikrofonie” można czytać na wyrywki, od końca, albo jak kto chce. Radzimy zacząć od „Zapowiedzi początkowych” (w wersji mini i maxi, nawiązujących do audycji autora), bo tam legendarny prezenter radiowej Trójki uchyla rąbka tajemnicy na własny temat.
Pisze o mamie pianistce i ojcu foto-grafiku, którzy rozbudzili w nim wrażliwość na sztukę, a także o pierwszym szpulowym magnetofonie i pierwszej wizycie w radiowym studio. „A teraz Piotruś ze szkoły muzycznej nr 3 zagra dla was ”Rzepkę” - zapowiedziano występ siedmioletniego ucznia w eterze.I tak oto Kaczkowski wszedł do radia i... pozostał w nim do dziś. Wypada tylko mieć nadzieję, że kiedyś pan Piotr napisze autobiografię z prawdziwego zdarzenia, na razie mamy zaś tylko jej przedsmak w postaci rzeczowej książki. „Przy mikrofonie” to wybór rozmów, jakie redaktor Kaczkowski prowadził z największymi muzykami i piosenkarzami świata. Z m.in.: Tori Amos, Eltonem Johnem, Metallicą, Stingiem, Genesis, Johnem Mayallem. Dialogi opatrzone są komentarzem autora, w których opisuje miejsce spotkania, jego nastrój, a czasem trudności z dotarciem do rozmówcy. Książkę wzbogacają unikatowe zdjęcia, reprodukcje autografów artystów oraz indeks nazwisk i nazw zespołów, a do całości dołączono płytę CD.