Strona główna / Literatura polska / Z całego serca

Aktualności

26.11.2021

Dwie książki Prószyński i S-ka z Nagrodą KLIO!

Z przyjemnością informujemy, że Agnieszka Cubała oraz Krzysztof Mordyński otrzymali Nagrodę KLIO 2021 w kategorii Varsaviana. Gratulujemy!

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

27.11.2021

Rozmowa z Katarzyną Puzyńską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Katarzyną Puzyńską, autorką ksiązki "Chąśba".

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem córką szejka Laila Shukri
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Billy Summers Stephen King

Z całego serca

Katarzyna Leżeńska, Ewa Millies-Lacroix

Anna Kozłowska

Świetna współczesna polska proza. O przyjaźni, miłości, zdradzie, frustracjach. O niemocy podjęcia decyzji i panicznym strachu przed zmianami. Zaczyna się banalnie: od przypadkowej zamiany torebek. Gdy ich właścicielki spotykają się ponownie, ku ich obopólnemu zaskoczeniu rodzi się między nimi szczególna więź. Choć są zupełnie inne i żyją w zupełnie innych światach, potrafią odnaleźć cienką nić porozumienia, która w specyficznych okolicznościach stanie się grubą linią kobiecej przyjaźni. Ale postaci jest w tej książce znacznie więcej. Barwnych, soczystych, skomplikowanych. Prawdziwych, nie papierowych. Uwikłanych w codzienność, wzajemnie splątanych. I tak jak wszyscy, szukających bratniej duszy i zrozumienia (.)

Cosmopolitan, październik 2004