Strona główna / Literatura polska / Z całego serca

Aktualności

26.11.2021

Dwie książki Prószyński i S-ka z Nagrodą KLIO!

Z przyjemnością informujemy, że Agnieszka Cubała oraz Krzysztof Mordyński otrzymali Nagrodę KLIO 2021 w kategorii Varsaviana. Gratulujemy!

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

27.11.2021

Rozmowa z Katarzyną Puzyńską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Katarzyną Puzyńską, autorką ksiązki "Chąśba".

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem córką szejka Laila Shukri
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Billy Summers Stephen King

Z całego serca

Katarzyna Leżeńska, Ewa Millies-Lacroix

Joanna Boroń

Za sprawą torebki

Skromna rozmiarem (wydanie kieszonkowe) książeczka „Z całego serca” to powieść z gatunku babskich czytadeł. Ale spokojnie - nie jest to następna polska wersja „Dzienników Bridget Jones”. Problemy, które dotykają nasze bohaterki i bohaterów są znacznie poważniejsze niż gubienie kilogramów, ograniczanie jednostek alkoholu i szukanie tego jedynego, wyidealizowanego księcia z bajki.
Jest żona, która odkrywa niemalże tego samego dnia, że ma chore serce i że mąż ją zdradza. Jest wdowa, która na przekór tzw. Opinii publicznej nie zamierza nosić żałoby. Jest i lekarka, która choć dawno przestała być dzieckiem, nie może przestać być zależna od własnej matki.
Są i panowie - mąż niewierny, doktor po rozwodzie, którego żona wymieniła - jak to śpiewała Kasia Klich - na lepszy model, brat doktora nastolatek w skórze dorosłego, przystojnego faceta, i syn, który nie zdążył się pogodzić z umierającym ojcem.
W drugim tle jest wredna teściowa, kochanka-zołza, eksżona, przyjaciel rodziny, profesor, kwiaciarka. Losy bohaterów splatają się ze sobą dzięki zamianie torebek głównych bohaterek. Ten zdawałoby się niewinny incydent jest początkiem kilku opowieści, w których szczere łzy mieszają się z oczyszczającym śmiechem.
„Z całego serca” to ciepła, przyjazna opowieść, w której każdy - bo wbrew pozorom to książka nie tylko dla pań - może znaleźć kawałek tylko swojej opowieści. Powieść cudownie napisana, skrząca się humorem, opowiedziana pięknym językiem. Powieść krzepiąca nie mniej niż czekolada. Polecam. z całego serca.

Głos Koszaliński, 10 grudnia 2004