Strona główna / Poradniki, rozwój osobisty / Cena urody. Tanie czy drogie? Jak kupować kosmetyki?

Aktualności

10.12.2019

Nominacja dla książki Julii Boyd!

Książka Julii Boyd "Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi" została nominowana do nagrody Newsweek Polska imienia Teresy Torańskiej!

Wywiady

06.12.2019

“Każdy pisarz ma szansę na bestseller”

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką książki "Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas"

Posłuchaj i zobacz

10.10.2019

Kim jest kobieta ze spaloną twarzą?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Katarzyny Puzyńskiej "Pokrzyk".

Bestsellery

TOP 20

  1. Pokrzyk Katarzyna Puzyńska
  2. Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas Małgorzata Gutowska-Adamczyk
  3. Była arabską stewardesą Marcin Margielewski

Fotogaleria

więcej »

Cena urody. Tanie czy drogie? Jak kupować kosmetyki?

Katarzyna Bosacka, Maria Noszczyk

W co warto inwestować?

Znakomity krem na zimę: 5 dag smalcu, 5 g olejku kamforowego. Smalec rozpuszczasz na parze i dokładnie mieszasz z olejkiem, zlewasz do słoiczka i zastudzasz. Takim właśnie przepisem rozpoczyna się wstęp do książki, która właśnie ukazała się na rynku. Ale nie zniechęcaj się - autorki poradnika wcale nie namawiają do samodzielnego wyrabiania kremów. Wręcz przeciwnie.

„Cena urody” to poradnik autorstwa Katarzyny Bosackiej, szefowej Działu Urody i Zdrowia w „Wysokich Obcasach”, sobotnim dodatku dla kobiet do „Gazety Wyborczej”, i dr Marii Noszczyk - dermatologa kosmetologa, szefowej warszawskiego Instytutu Kosmetyki Lekarskiej i Pielęgnacyjnej, a zarazem felietonistki „Wysokich Obcasów”.

Autorki, omawiając tematy dotyczące pielęgnacji ciała, wyjaśniają specjalistyczne nazewnictwo i opisują to, co pod skomplikowanymi medycznymi pojęciami się kryje. Odpowiadają przy tym na pytania nurtujące kobiety. Z lektury „Ceny urody” dowiemy się np. Jak dobierać kosmetyki, w jakie zabiegi warto inwestować i na których kosmetykach można oszczędzać. Poszczególne propozycje poparte są argumentami „za” i „przeciw” oraz wzbogacone informacjami o szacunkowych kosztach.

Ja z książki dowiedziałam się choćby tego, że bez uszczerbku dla stanu cery kupować można tańsze preparaty myjące i oczyszczające skórę, czyli mydła, żele, płyny i olejki do kąpieli czy peelingi. I - jako prawdziwa poznanianka - chętnie z tej rady skorzystam.

Bardzo praktyczna jest też zawarta w książce instrukcja czytania informacji, które na opakowaniach kosmetyków zamieścił producent - dzięki temu wiadomo, na co zwracać uwagę, czego szukać w składzie preparatów, a co powinno nas w nim zniechęcać.

W poradniku znajdziemy też odpowiedź na pytanie: co robić, by nasza skóra zbyt szybko się nie zestarzała.

Do przeczytania książki zachęca też przystępny język i przejrzysta forma, które sprawiają, że trudna materia współczesnej kosmetologii staje się tematem, o którym z przyjemnością poczytać można nawet do poduszki.

Gazeta Wyborcza - Poznań, 8 czerwca 2004