Strona główna / Poradniki, rozwój osobisty / Cena urody. Tanie czy drogie? Jak kupować kosmetyki?

Aktualności

17.01.2020

Biesiada Literacka z Jerzym Dziewulskim

W dniach 31 stycznia - 2 lutego zapraszamy na cykl spotkań z Jerzym Dziewulskim, autorem książki "Jerzy Dziewulski o kulisach III RP".

Wywiady

06.12.2019

“Każdy pisarz ma szansę na bestseller”

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką książki "Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas"

Posłuchaj i zobacz

10.10.2019

Kim jest kobieta ze spaloną twarzą?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Katarzyny Puzyńskiej "Pokrzyk".

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem nieletnią żoną Laila Shukri
  2. Doktor Sen Stephen King
  3. Upadek Gondolinu. Pod redakcją Christophera Tolkiena J.R.R. Tolkien

Fotogaleria

więcej »

Cena urody. Tanie czy drogie? Jak kupować kosmetyki?

Katarzyna Bosacka, Maria Noszczyk

W co warto inwestować?

Znakomity krem na zimę: 5 dag smalcu, 5 g olejku kamforowego. Smalec rozpuszczasz na parze i dokładnie mieszasz z olejkiem, zlewasz do słoiczka i zastudzasz. Takim właśnie przepisem rozpoczyna się wstęp do książki, która właśnie ukazała się na rynku. Ale nie zniechęcaj się - autorki poradnika wcale nie namawiają do samodzielnego wyrabiania kremów. Wręcz przeciwnie.

„Cena urody” to poradnik autorstwa Katarzyny Bosackiej, szefowej Działu Urody i Zdrowia w „Wysokich Obcasach”, sobotnim dodatku dla kobiet do „Gazety Wyborczej”, i dr Marii Noszczyk - dermatologa kosmetologa, szefowej warszawskiego Instytutu Kosmetyki Lekarskiej i Pielęgnacyjnej, a zarazem felietonistki „Wysokich Obcasów”.

Autorki, omawiając tematy dotyczące pielęgnacji ciała, wyjaśniają specjalistyczne nazewnictwo i opisują to, co pod skomplikowanymi medycznymi pojęciami się kryje. Odpowiadają przy tym na pytania nurtujące kobiety. Z lektury „Ceny urody” dowiemy się np. Jak dobierać kosmetyki, w jakie zabiegi warto inwestować i na których kosmetykach można oszczędzać. Poszczególne propozycje poparte są argumentami „za” i „przeciw” oraz wzbogacone informacjami o szacunkowych kosztach.

Ja z książki dowiedziałam się choćby tego, że bez uszczerbku dla stanu cery kupować można tańsze preparaty myjące i oczyszczające skórę, czyli mydła, żele, płyny i olejki do kąpieli czy peelingi. I - jako prawdziwa poznanianka - chętnie z tej rady skorzystam.

Bardzo praktyczna jest też zawarta w książce instrukcja czytania informacji, które na opakowaniach kosmetyków zamieścił producent - dzięki temu wiadomo, na co zwracać uwagę, czego szukać w składzie preparatów, a co powinno nas w nim zniechęcać.

W poradniku znajdziemy też odpowiedź na pytanie: co robić, by nasza skóra zbyt szybko się nie zestarzała.

Do przeczytania książki zachęca też przystępny język i przejrzysta forma, które sprawiają, że trudna materia współczesnej kosmetologii staje się tematem, o którym z przyjemnością poczytać można nawet do poduszki.

Gazeta Wyborcza - Poznań, 8 czerwca 2004