Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Kot wśród gołębi

Aktualności

24.01.2022

Barbara Krafftówna nie żyje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Barbary Krafftówny, prawdziwej mistrzyni teatru, piosenki i kabaretu. Niezapomnianej aktorki legendarnego Kabaretu Starszych Panów.

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

24.01.2022

Rozmowa z Rachelą Berkowską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Rachelą Berkowską, autorką ksiązki "Życie za szczyt. Polacy w Himalajach i Karakorum".

Bestsellery

TOP 20

  1. Chąśba Katarzyna Puzyńska
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Arabska kochanka Tanya Valko

Kot wśród gołębi

Agatha Christie

Marzena Kowalska

Nigdy nie powierzaj klejnotów kobiecie!!!

Oto kryminał tak niezwykły, tak wciągający, że jeżeli macie Państwo jakieś ważne, istotne i życiowe sprawy, nie spoglądajcie nawet na „Kota wśród gołębi”. Zwyczajnie jest to genialna książka i trzeba od początku do końca pozwolić się porwać akcji.

A wszystko dzieje się w ekskluzywnej szkole dla dziewcząt w Meadowbank. Tutaj właśnie rozpoczyna się letni trymestr. Dziewczęta wracają z wakacji, a każda ma inne wspomnienia, każda pragnie podzielić się przeżyciami. Są tutaj te, które były z granicą, oraz te, którym musiała wystarczyć Kornwalia. Bo mimo wszystko, czasem udaje się do tej elitarnej szkoły dostać dziewczętom niekoniecznie bogatym, ale przede wszystkim mądrym. Taka właśnie jest Jennifer Sutcliff, czy też Julia Upjohn. Obydwie mają szalone matki, są nowe, więc nie ma co się dziwić, że od razu zapałały do siebie sympatią. I to tak wielką, że wymieniły się sprzętem sportowym. Oraz wakacyjnymi wspomnieniami. W szczególności ta pierwsza ma o czym mówić.

Jednak pewnego dnia, pośród mimo wszystko sielanki, dziewczęta dostrzegą światło, i nawet sobie nie będą początkowo zdawały z tego tak naprawdę sprawy, iż wplątały się w międzynarodową aferę.

„W całej Anglii nie ma podobnej szkoły.”

Schemat zbrodni, powiązany od rewolucji w Ramacie, gdzie przebywała Jennifer, po wydarzenia w Anglii, jest zwyczajnie genialnie zarysowany. Autorka pozwala nam najpierw nasycić się szkołą, naprawdę ją poznać, zajrzeć w najgłębsze zakamarki przeszłości i skrywanej przez wychowawczynie teraźniejszości. Jakby odciągała nas od sedna sprawy. Rzuca kilka dziewczęcych listów, garstkę przemyśleń i tylko jedno martwe ciało, o którym szybko się zapomina.

„Mam nadzieję, że tutaj nikt nie ma nic do ukrycia.”

Cóż dziewczęta są różne. Mieszanka narodowości i pochodzenia. Mieszanka usposobienia i inteligencji. Gromada kobiet w jednym gmachu. Szalejące powakacyjne wspomnienia i hormony, oraz... Jedyny mężczyzna warty zachodu, czyli ogrodnik Adam. Jak można sądzić, że nikt nie ma niczego do ukrycia?

Gdy nagle umiera nauczycielka wychowania fizycznego, zresztą tudzież wyraźnie nie lubiana, szaleństwa nagle milkną. Coś wisi w powietrzu. A młode damy, w większości córki sław, bogatych szaleńców i koronowanych głów, są zagrożone.

„Będziemy bardzo zadowoleni, jeżeli przyłączy się pan do nas panie Poirot. Inspektor Kelsey dobrze pana pamięta.”

Ale jak zwykle nikt do końca nie słucha, ani nie poważa małego Belga. Poza małą pomocniczką, gdyż jak zawsze Poirot, znajdzie się pod urokiem kobiecego spojrzenia.

„Kot wśród gołębi”, to także fascynujące zakończenie. Piękne i kobiece, spełnienie bajki o Księciu i Kopciuszku. Spełnienie, które nadeszło niestety zbyt późno. Bo w rzeczywistości wszystko zależy od Księcia.

2004-03-15