Strona główna / Fantastyka / Humor i mądrość Świata Dysku

Aktualności

22.09.2020

Nie żyje Darek Milewski

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 20 września 2020 r. zmarł Darek Milewski, autor książki „Mały wielki tydzień”, w której opisał – jednym, sprawnym palcem – jak żyje się ze stwardnieniem zanikowym bocznym ALS. Miał 57 lat. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Wywiady

10.09.2020

W "Postscriptum” Małgorzata spotka nadawcę listu, ale nie zdradzę..."

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum".

Posłuchaj i zobacz

07.09.2020

MOŻE PORA Z TYM SKOŃCZYĆ i posłuchać audiobooka?

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audiobooka "Może pora z tym skończyć" autorstwa Iaina Reida w znakomitej interpretacji Anny Szymańczyk.

Bestsellery

TOP 20

  1. Kobiety '44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie Agnieszka Cubała
  2. Perska kobiecość Laila Shukri
  3. Pałac w Moczarowiskach Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Fotogaleria

więcej »

Humor i mądrość Świata Dysku

Terry Pratchett

Marta Dudzińska

Humor i mądrość Świata Dysku - Marta Dudzińska

Na rynku księgarskim pojawiają się coraz częściej przewodniki, swoiste perełki, mające na celu wprowadzić nas, zwykłych zjadaczy chleba, w świat charakterystycznych literackich niuansów. Sięgamy więc po książkę "Humor i mądrość Świata Dysku" w określonym celu, po czym dochodzimy do wniosku, że mamy przed sobą nie lada trudny orzech do zgryzienia. Zagorzali znawcy twórczości Terrego Pratchetta bez trudu odnajdą tu swoje ulubione cytaty, kwintesencje wyciągnięte z wielu tomów opowieści, które już zdążyli sobie przyswoić i przemyśleć, a często dopasować do krętych pułapek własnego życia. Jednakże także ignoranci tej twórczości mogą wiele skorzystać. Nawet mogą okazać ogromne zdziwienie, a nawet zachwyt rozkosznym żartem genialnego autora. Być może owa książka będzie dla nich bramą do Świata Dysku, zachętą do sięgnięcia po pierwowzory i prawdziwą ucztą konesera dobrej literatury. Ugryzienie mądrości tego świata, jest bowiem analogiczne do zagłębienia zębów w deser, którego smaku nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Wystarczy jeden kęs, by słodycz humoru wypełniła nasze zmysły, zachęcając do dalszej konsumpcyjnej rozkoszy.

Sama będąc w gronie wielbicieli Terrego Pratchetta mam swoiste poczucie ekscytacji, wywołanej faktem dołączenia do mojej biblioteczki kolejnego cudownego dzieła, które czaruje i fascynuje niezależnie od strony, na której go otworzymy. Wystarczy kilka linijek by ogromny uśmiech wypełzł na twarz i zamienił kolejny banalny poranek w fascynującą gonitwę myśli głębokich i ważnych. Nic bowiem tak nie cieszy, jak możliwość obcowania z dobrą literaturą.

"Humor i mądrość Świata Dysku" to najzgrabniejszy zbiór diamentów mistrza gatunku, spiętych klamerką wyszukanego wzoru. Wzoru, który każdy może indywidualnie interpretować i pokochać. Tak po prostu i bez wysiłku odnaleźć się w miejscu ponadczasowych mądrości...