Strona główna / Fantastyka / Humor i mądrość Świata Dysku

Aktualności

21.01.2020

Spotkanie z synem Seweryny Szmaglewskiej

W niedzielę 2 lutego o godz. 16.30 zapraszamy do Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie (ul.Tłomackie 3/5) na spotkanie z Jackiem Wiśniewskim, synem Seweryny Szmaglewskiej, autorki książki "Dymy nad Birkenau".

Wywiady

23.01.2020

Wszyscy mamy w sobie

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Craigem Russellem, autorem książki "Czynnik diabła"

Posłuchaj i zobacz

22.01.2020

Wstrząsająca prawda o życiu arabskich księżniczek.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Marcina Margielewskiego "Zaginione arabskie księżniczki".

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem nieletnią żoną Laila Shukri
  2. Doktor Sen Stephen King
  3. Upadek Gondolinu. Pod redakcją Christophera Tolkiena J.R.R. Tolkien

Fotogaleria

więcej »

Humor i mądrość Świata Dysku

Terry Pratchett

Marta Dudzińska

Humor i mądrość Świata Dysku - Marta Dudzińska

Na rynku księgarskim pojawiają się coraz częściej przewodniki, swoiste perełki, mające na celu wprowadzić nas, zwykłych zjadaczy chleba, w świat charakterystycznych literackich niuansów. Sięgamy więc po książkę "Humor i mądrość Świata Dysku" w określonym celu, po czym dochodzimy do wniosku, że mamy przed sobą nie lada trudny orzech do zgryzienia. Zagorzali znawcy twórczości Terrego Pratchetta bez trudu odnajdą tu swoje ulubione cytaty, kwintesencje wyciągnięte z wielu tomów opowieści, które już zdążyli sobie przyswoić i przemyśleć, a często dopasować do krętych pułapek własnego życia. Jednakże także ignoranci tej twórczości mogą wiele skorzystać. Nawet mogą okazać ogromne zdziwienie, a nawet zachwyt rozkosznym żartem genialnego autora. Być może owa książka będzie dla nich bramą do Świata Dysku, zachętą do sięgnięcia po pierwowzory i prawdziwą ucztą konesera dobrej literatury. Ugryzienie mądrości tego świata, jest bowiem analogiczne do zagłębienia zębów w deser, którego smaku nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Wystarczy jeden kęs, by słodycz humoru wypełniła nasze zmysły, zachęcając do dalszej konsumpcyjnej rozkoszy.

Sama będąc w gronie wielbicieli Terrego Pratchetta mam swoiste poczucie ekscytacji, wywołanej faktem dołączenia do mojej biblioteczki kolejnego cudownego dzieła, które czaruje i fascynuje niezależnie od strony, na której go otworzymy. Wystarczy kilka linijek by ogromny uśmiech wypełzł na twarz i zamienił kolejny banalny poranek w fascynującą gonitwę myśli głębokich i ważnych. Nic bowiem tak nie cieszy, jak możliwość obcowania z dobrą literaturą.

"Humor i mądrość Świata Dysku" to najzgrabniejszy zbiór diamentów mistrza gatunku, spiętych klamerką wyszukanego wzoru. Wzoru, który każdy może indywidualnie interpretować i pokochać. Tak po prostu i bez wysiłku odnaleźć się w miejscu ponadczasowych mądrości...