Strona główna / Fantastyka / Gra Endera

Aktualności

25.02.2020

O pokusach i pragnieniach w Faktycznym Domu Kultury

We wtorek 10 marca o godz. 19.00 zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury w Warszawie (ul. Gałczyńskiego 12) na spotkanie wokół książki Gabrieli Wiener "Seksografie. Reportaż uczestniczący o pokusach i pragnieniach".

Wywiady

26.02.2020

"Uwielbiam móc pisać w piżamie"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Kelly Irvin, autorką serii "W krainie amiszów"

Posłuchaj i zobacz

22.01.2020

Wstrząsająca prawda o życiu arabskich księżniczek.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Marcina Margielewskiego "Zaginione arabskie księżniczki".

Bestsellery

TOP 20

  1. Dymy nad Birkenau Seweryna Szmaglewska
  2. Króliki z Ravensbrück Anna Ellory
  3. Oleńka. Panienka z Białego Dworu Wioletta Sawicka

Fotogaleria

więcej »

Gra Endera

Orson Scott Card

Marta Kicińska

Tajemnica i nadzieja

"Gra Endera" to gra z czytelnikiem w nieprzewidywalny ciąg zdarzeń, który ostatecznie osiąga finał, a jednak nie sposób zamknąć książkę i na tej jednej poprzestać. Od razu porywamy się na tom drugi i szykujemy na regale kolejne. Po prostu w "Grze Endera" - pierwszym tomie rozbudowanego cyklu, mamy okazję bardzo mocno zżyć się z jasnowłosym chłopcem. Świadomość, że to tylko bohater książki zanika z każdą kolejną stroną. Nagle odczucia podczas lektury nasilają się i stają realne. Drżymy o jego młode życie. I o losy naszej planety.
Jakby od działań Endera rzeczywiście miało zależeć nasze ocalenie, jeśli wygra grę. Poznajemy Endera jako 6-letniego chłopca. Spokojny, roztropny, o niezwykłym talencie do obmyślania strategii walki, a jednocześnie sam tak bezbronny, drobny i niewinny - wszystko to sprawia, że od początku go kochamy, współczujemy mu, dopingujemy, gdy stawia czoła wyzwaniom daleko przerastającym ludzkie możliwości. Science fiction w czystej postaci wzbogacone o elementy, jakie zawsze dodaje "bohater - dziecko": tajemnica, która dopiero rozkwita, nadzieja, która jest zbyt młoda, by umrzeć.