Strona główna / Fantastyka / Gra Endera

Aktualności

08.10.2020

Ogłoszono finalistów National Book Awards

Powieść "LEAVE THE WORLD BEHIND" Rumaana Alama, która ukaże się nakładem naszego wydawnictwa w przyszłym roku, została właśnie finalistką prestiżowej nagrody literackiej National Book Awards.

Wywiady

10.09.2020

W "Postscriptum” Małgorzata spotka nadawcę listu, ale nie zdradzę..."

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum".

Posłuchaj i zobacz

05.10.2020

Lara Gessler gościem Dzień Dobry TVN

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Larą Gessler, autorką książki "Orzechy i pestki. Przewodnik mistyczno-kulinarny".

Bestsellery

TOP 20

  1. Nareszcie w Dudapeszcie Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz
  2. Urodziłam dziecko szejka Marcin Margielewski
  3. To nie jest mój mąż Olga Rudnicka

Fotogaleria

więcej »

Gra Endera

Orson Scott Card

Marta Kicińska

Tajemnica i nadzieja

"Gra Endera" to gra z czytelnikiem w nieprzewidywalny ciąg zdarzeń, który ostatecznie osiąga finał, a jednak nie sposób zamknąć książkę i na tej jednej poprzestać. Od razu porywamy się na tom drugi i szykujemy na regale kolejne. Po prostu w "Grze Endera" - pierwszym tomie rozbudowanego cyklu, mamy okazję bardzo mocno zżyć się z jasnowłosym chłopcem. Świadomość, że to tylko bohater książki zanika z każdą kolejną stroną. Nagle odczucia podczas lektury nasilają się i stają realne. Drżymy o jego młode życie. I o losy naszej planety.
Jakby od działań Endera rzeczywiście miało zależeć nasze ocalenie, jeśli wygra grę. Poznajemy Endera jako 6-letniego chłopca. Spokojny, roztropny, o niezwykłym talencie do obmyślania strategii walki, a jednocześnie sam tak bezbronny, drobny i niewinny - wszystko to sprawia, że od początku go kochamy, współczujemy mu, dopingujemy, gdy stawia czoła wyzwaniom daleko przerastającym ludzkie możliwości. Science fiction w czystej postaci wzbogacone o elementy, jakie zawsze dodaje "bohater - dziecko": tajemnica, która dopiero rozkwita, nadzieja, która jest zbyt młoda, by umrzeć.