Strona główna / Fantastyka / Gra Endera

Aktualności

20.09.2019

Spotkanie z Marcinem Margielewskim w Łodzi

W sobotę 5 października o godz. 17.00 zapraszamy do Empik Manufaktura w Łodzi (ul.Karskiego 5) na spotkanie z Marcinem Margielewskim, autorem książki "Była arabską stewardesą".

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa".

Posłuchaj i zobacz

24.07.2019

Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego książkę "Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi" Julii  Boyd.

Bestsellery

TOP 20

  1. Jej drugie życie Manula Kalicka
  2. Nie mam więcej pytań Gillian McAllister
  3. Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi Julia Boyd

Fotogaleria

więcej »

Gra Endera

Orson Scott Card

Marta Kicińska

Tajemnica i nadzieja

"Gra Endera" to gra z czytelnikiem w nieprzewidywalny ciąg zdarzeń, który ostatecznie osiąga finał, a jednak nie sposób zamknąć książkę i na tej jednej poprzestać. Od razu porywamy się na tom drugi i szykujemy na regale kolejne. Po prostu w "Grze Endera" - pierwszym tomie rozbudowanego cyklu, mamy okazję bardzo mocno zżyć się z jasnowłosym chłopcem. Świadomość, że to tylko bohater książki zanika z każdą kolejną stroną. Nagle odczucia podczas lektury nasilają się i stają realne. Drżymy o jego młode życie. I o losy naszej planety.
Jakby od działań Endera rzeczywiście miało zależeć nasze ocalenie, jeśli wygra grę. Poznajemy Endera jako 6-letniego chłopca. Spokojny, roztropny, o niezwykłym talencie do obmyślania strategii walki, a jednocześnie sam tak bezbronny, drobny i niewinny - wszystko to sprawia, że od początku go kochamy, współczujemy mu, dopingujemy, gdy stawia czoła wyzwaniom daleko przerastającym ludzkie możliwości. Science fiction w czystej postaci wzbogacone o elementy, jakie zawsze dodaje "bohater - dziecko": tajemnica, która dopiero rozkwita, nadzieja, która jest zbyt młoda, by umrzeć.