Strona główna / Literatura światowa / Winnica w Toskanii

Aktualności

22.05.2020

Premiera online nowej książki Piotra Borlika

We wtorek 2 czerwca o godz. 19.30 zapraszamy na premierę online najnowszej książki Piotra Borlika "Zapłacz dla mnie".

Wywiady

26.02.2020

"Uwielbiam móc pisać w piżamie"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Kelly Irvin, autorką serii "W krainie amiszów"

Posłuchaj i zobacz

10.04.2020

Krzysztof Gosztyła czyta MAŁY WIELKI TYDZIEŃ

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audiobooka "Mały wielki tydzień" autorstwa Darka Milewskiego w znakomitej interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

Bestsellery

TOP 20

  1. Jest krew... Stephen King
  2. Zaginione arabskie księżniczki Marcin Margielewski
  3. Jestem nieletnią żoną Laila Shukri

Fotogaleria

więcej »

Winnica w Toskanii

Ferenc Máté

Anna Namyślak

Winnica w Toskanii

Czytając książkę Ferenca Máté od samego początku miałam wrażenie, jakbym siedziała wśród porośniętych cyprysami wzgórz toskańskich, czując na skórze pieszczotę cudownego włoskiego słońca i delikatne smagnięcia ciepłego wiatru sirocco, wędrującego ku południowym brzegom Europy znad Afryki...

Nie widziałam już liter ani mżenia światła nocnej lampki. Przed moimi oczami malowały się pola Toskanii, gaje oliwne i wielkie połacie winnic, w których swój początek mają jedne z najlepszych win świata. Win, których barwa, klarowność, aromat i smak są owocem nie tylko wytężonej pracy, ale przede wszystkim wielkiej pasji, radosnego poczucia, że robi się coś wspaniałego oraz niezwykłej miłości.

I o tym jest ta książka – o miłości, która pozwala spełniać wielkie marzenia. Miłości połączonej z zachwytem nad naturą i prostym, wypełnionym codziennym obcowaniem z żyzną ziemią, wszechogarniającym słońcem, drogocenną wodą i przesyconym zapachem winogron i toskańskich smaków życiem. Życiem, które przynosi ukojenie wśród trosk współczesnego świata, skrzącym się śródziemnomorską radością i wiarą w lepsze jutro, jak po wypiciu dobrego wina. Wypijmy ten kieliszek do dna!