Strona główna / Literatura światowa / Winnica w Toskanii

Aktualności

18.11.2019

Informacja o zmianie regulaminu

Informujemy, że z dniem 18 listopada 2019 r. ulegają zmianie niektóre postanowienia regulaminu korzystania z księgarni internetowej Prószyński i S-ka.

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa".

Posłuchaj i zobacz

10.10.2019

Kim jest kobieta ze spaloną twarzą?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Katarzyny Puzyńskiej "Pokrzyk".

Bestsellery

TOP 20

  1. Pokrzyk Katarzyna Puzyńska
  2. Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas Małgorzata Gutowska-Adamczyk
  3. Była arabską stewardesą Marcin Margielewski

Fotogaleria

więcej »

Winnica w Toskanii

Ferenc Máté

Anna Namyślak

Winnica w Toskanii

Czytając książkę Ferenca Máté od samego początku miałam wrażenie, jakbym siedziała wśród porośniętych cyprysami wzgórz toskańskich, czując na skórze pieszczotę cudownego włoskiego słońca i delikatne smagnięcia ciepłego wiatru sirocco, wędrującego ku południowym brzegom Europy znad Afryki...

Nie widziałam już liter ani mżenia światła nocnej lampki. Przed moimi oczami malowały się pola Toskanii, gaje oliwne i wielkie połacie winnic, w których swój początek mają jedne z najlepszych win świata. Win, których barwa, klarowność, aromat i smak są owocem nie tylko wytężonej pracy, ale przede wszystkim wielkiej pasji, radosnego poczucia, że robi się coś wspaniałego oraz niezwykłej miłości.

I o tym jest ta książka – o miłości, która pozwala spełniać wielkie marzenia. Miłości połączonej z zachwytem nad naturą i prostym, wypełnionym codziennym obcowaniem z żyzną ziemią, wszechogarniającym słońcem, drogocenną wodą i przesyconym zapachem winogron i toskańskich smaków życiem. Życiem, które przynosi ukojenie wśród trosk współczesnego świata, skrzącym się śródziemnomorską radością i wiarą w lepsze jutro, jak po wypiciu dobrego wina. Wypijmy ten kieliszek do dna!