Strona główna / Poradniki, rozwój osobisty / Pierwsza pomoc

Inne książki z tej kategorii

Bieszczady. Dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę

Adrian Markowski
Cena detaliczna: 39,99 zł

Bieszczady. Dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę (audiobook MP3)

Adrian Markowski
Cena detaliczna: 34,90 zł

Książka tylko dla mężczyzn

Ewa Kempisty-Jeznach
Cena detaliczna: 39,99 zł
Pierwsza pomoc

Kategoria: Poradniki, rozwój osobisty
ISBN: 83-7180-927-1
Data wydania: 20.05.1998
Format: 120mm x 218mm
Liczba stron: 120
Cena detaliczna: 5,71 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Każdy może znaleźć się w sytuacji, w której od niego będzie zależało nie tylko zdrowie, lecz i życie drugiego człowieka. Najgorsza w takiej chwili jest bezradność.

Pierwsza pomoc to zbiór schematów postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Zrozumiałe i jednoznaczne polecenia ujęte w punkty, ilustrowane rysunkami, i przejrzysty układ graficzny pozwalają na wykonanie zabiegów ratujących życie przez osoby nie posiadające kwalifikacji medycznych i specjalnego sprzętu. Udzielenie pierwszej pomocy nie zastąpi fachowej interwencji medycznej, ale pozwoli poszkodowanemu doczekać przybycia pogotowia ratunkowego.

Autorzy: Janina Stępińska i Tomasz Szajewski są lekarzami praktykami. Oboje ukończyli warszawską Akademię Medyczną, a obecnie pracują w Instytucie Kardiologii w Warszawie. Doktor medycyny Janina Stępińska, kardiolog, prowadzi Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Doktor Tomasz Szajewski, specjalista chorób wewnętrznych, wcześniej pracował w ogólnomedycznych zespołach wyjazdowych jednej z podwarszawskich stacji Pogotowia Ratunkowego.

Książka zalecana przez Ministra Edukacji Narodowej do użytku szkolnego (do nauki biologii z higieną oraz przysposobienia obronnego).

wersja do druku