Strona główna / Literatura światowa / Błogosławieni, którzy robią ser

Inne książki tego autora

Miód na serce

Sarah-Kate Lynch
Cena detaliczna: 34,00 zł

Za oknem cukierni

Sarah-Kate Lynch
Cena detaliczna: 28,00 zł

Na domiar złego

Sarah-Kate Lynch
Cena detaliczna: 26,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Nocna suka

Rachel Yoder
Cena detaliczna: 43,00 zł

Nie wszystko zostaje w rodzinie

Hannah Rothschild
Cena detaliczna: 49,99 zł
Błogosławieni, którzy robią ser

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 83-7337-848-0
Tytuł oryginału: Blessed Are The Cheesemakers
Data wydania: 12.10.2004
Format: 130mm x 185mm
Liczba stron: 320
Cena detaliczna: 29,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Dorota Malinowska-Grupińska
Joseph Corrigan i Joseph Feehan, znani jako Corrie i Fee, produkują na swej farmie w Irlandii najlepszy ser na świecie. Ich problemem jest brak potomków, którzy przejęliby rodzinny interes. Co prawda Corrie ma wnuczkę Abbey, ale mieszka ona w prymitywnej chacie na maleńkiej wyspie na Pacyfiku wraz z mężem opętanym poczuciem misji, której celem są tubylcy, a właściwie ich kobiety.
W tym samym czasie na innym kontynencie Kit Stephens nie potrafi sobie poradzić ze stratą żony i nienarodzonego dziecka... Może go uratować tylko cud. Czy zdarzy się on w magicznym miejscu w odległej Irlandii, gdzie ciężarne wegetarianki doją krowy w rytm melodii z musicalu „Dźwięki muzyki”, a w piwnicy dojrzewają aromatyczne sery? I gdzie przez przypadek spotykają się mężczyzna po przyjściach i kobieta o złamanym sercu.
W tej ciepłej opowieści spotkamy całą galerię oryginałów, którym nie zawsze układa się w dzisiejszym świecie. Szukając własnego miejsca, poznają smak przyjaźni i miłości. A przede wszystkim poznają samych siebie.

Zaletą i magnesem tej niecodziennej historii stworzonej przez nowozelandzką pisarkę jest przede wszystkim poczucie humoru i ciepło emanujące z wyrazistych postaci. A ser? Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że mały kawałek przetworzonego mleka może być tak "ludzki"!
Monika Powalisz, "Marie Claire"

Patroni:

wersja do druku