Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Plan Sary (audiobook CD)

Inne książki tego autora

Akuszer śmierci (audiobook CD)

Paweł Jaszczuk
Cena detaliczna: 27,90 zł

Akuszer śmierci

Paweł Jaszczuk
Cena detaliczna: 32,00 zł

Marionetki

Paweł Jaszczuk
Cena detaliczna: 32,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Co się stało z Bennettami?

Lisa Scottoline
Cena detaliczna: 48,00 zł

Dama

Dagmara Andryka
Cena detaliczna: 43,00 zł

Zamieć

Zuzanna Gajewska
Cena detaliczna: 42,00 zł
Plan Sary (audiobook CD)

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-8097-657-3
Data wydania: 07.11.2016
Cena detaliczna: 24,90 zł
nakład wyczerpany
Maj 1938. Jakub Stern, dziennikarz „Kuriera”, zajmuje się najbardziej drastycznymi zbrodniami z lwowskiej kroniki kryminalnej. Pisanie artykułów szybko przestaje mu wystarczać – prowadzi własne dziennikarskie śledztwa. Często ubiega policję, a rozwiązanie spraw podkuwającego swoje ofiary „kowala z lasu” i szaleńca kolekcjonującego prawe kobiece dłonie przynosi mu sławę. W końcu nawet Uniwersytet Jana Kazimierza uznaje go za eksperta i proponuje poprowadzenie ćwiczeń na Wydziale Prawa. Stern wciąga swoich studentów w ryzykowny eksperyment: mają się wczuć w psychikę przestępcy i przygotować scenariusz zbrodni dla mordercy‑psychopaty. Niedługo potem, na Rynku – pod rzeźbą Amfitryty – policja znajduje zamarznięte zwłoki młodego, nagiego mężczyzny ze zmasakrowaną twarzą. Stern dostrzega, że ktoś zaczął realizować jeden z psychopatycznych scenariuszy...

Paweł Jaszczuk (ur. 1954) – dramaturg i prozaik. Jego opowiadania ukazywały się w „Wiadomościach Kulturalnych”, „Kamenie” i „Odgłosach”. Jest autorem sztuk scenicznych („Aktorski pasjans”, „Moja siostra Stella”) oraz słuchowiska „Prywatka”. Opublikował powieści: „Sponsor”, „Honolulu” i „Testament”, a także zbiór opowiadań „Ararat”. W 2005 roku za kryminał „Foresta Umbra” otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru.

Czyta: Kamil Pruban
Długość nagrania: 7 godz. 21 min.
Nośnik: CD mp3

Fragment audiobooka (posłuchaj)

Księgarnie, hurtownie i biblioteki zainteresowane zakupem prosimy o kontakt z dystrybutorem naszych audiobooków CD: Heraclon International (Storybox.pl).

wersja do druku