Strona główna / Biografie, wspomnienia / Religa. Człowiek z sercem w dłoni

Inne książki tego autora

Generał. Wojciech Jaruzelski w rozmowie z Janem Osieckim

Jan Osiecki
Cena detaliczna: 64,00 zł

Polaków rozmowy o polityce

Jan Osiecki
Cena detaliczna: 29,90 zł

Zbigniew Religa. Człowiek z sercem w dłoni

Jan Osiecki
Cena detaliczna: 39,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Hanka Bielicka. Umarłam ze śmiechu

Zbigniew Korpolewski
Cena detaliczna: 43,00 zł

Wiem, jak wygląda piekło. Alina Dąbrowska w rozmowie z Wiktorem Krajewskim

Alina Dąbrowska, Wiktor Krajewski
Cena detaliczna: 43,00 zł

Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił

Nikola Sellmair, Jennifer Teege
Cena detaliczna: 43,00 zł
Religa. Człowiek z sercem w dłoni

Kategoria: Biografie, wspomnienia
ISBN: 978-83-7961-115-7
Data wydania: 02.10.2014
Format: 163mm x 234mm
Liczba stron: 208
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Historia spisana przez Jana Osieckiego pomogła stworzyć scenariusz filmu "Bogowie" opowiadającego historię profesora Zbigniewa Religi.

Zbigniew Religa w jedynej tak długiej i szczerej rozmowie  z dziennikarzem opowiedział o swoim życiu. O obfitujących w momentami dramatyczne zwroty akcji przygotowaniach do pierwszego udanego przeszczepu serca w Polsce. Zdradził, jak wpadł w politykę. A także szczerze wyznał o swoich nałogach. Mówił również o walce z chorobą  i nieuchronnej śmierci.
To opowieść o człowieku, który na przekór wszystkiemu postanowił spełnić swoje marzenie. Mógł wygodnie żyć w Stanach Zjednoczonych, ale wrócił  ze stażu do kraju. Doprowadził do pierwszego przeszczepu, pomógł  stworzyć sztuczne komory serca i zbudował zespół, który pracuje nad realizacją jego największego marzenia: sztucznym sercem.Historia spisana przez Jana Osieckiego pomogła stworzyć scenariusz filmu "Bogowie" opowiadającego historię profesora Zbigniewa Religi.

Zbigniew Religa
(1938–2009) – nauczyciel co najmniej połowy kardiochirurgów w Polsce. Człowiek o życiorysie, którego starczyłoby dla kilku osób. Lekarz, autor pierwszego udanego przeszczepu serca, spiritus movens polskiego sztucznego serca, a także polityk, kandydat na prezydenta, minister zdrowia. Naukowiec, który z motyką rzuca się na słońce i wbrew wszystkim przeszkodom realizuje postawione sobie cele – w bankrutującym PRL-u stworzył najbardziej znaną w kraju Klinikę Kardiochirurgiczną w Zabrzu. Człowiek o wielkim sercu i pogodzie ducha.

Jan Osiecki – z wykształcenia socjolog, z zawodu i pasji dziennikarz. Przez piętnaście lat odsłaniał kulisy pracy polityków, przygotowując materiały dla „Newsweeka”, Radia PiN, Programu III Polskiego Radia oraz innych redakcji. Jest również współautorem serii książek Ostatni lot,  dziennikarskiego śledztwa dotyczącego przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej.

Część dochodu ze sprzedaży książki przeznaczona jest na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi w Zabrzu.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii

wersja do druku