Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Handlarz śmiercią

Inne książki tego autora

Zwiastun śmierci

Sara Blædel
Cena detaliczna: 38,00 zł

Bogini zemsty

Sara Blædel
Cena detaliczna: 38,00 zł

Pożegnanie wolności

Sara Blædel
Cena detaliczna: 38,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Walet

Dagmara Andryka
Cena detaliczna: 45,00 zł

Blaga

Kinga Wójcik
Cena detaliczna: 45,00 zł

Wadliwy klient

Olga Rudnicka
Cena detaliczna: 44,00 zł
Handlarz śmiercią

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-7839-163-0
Data wydania: 26.06.2012
Format: 130mm x 200mm
Liczba stron: 368
Cena detaliczna: 38,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka

Pierwszy tom z cieszącej się wielką popularnością serii duńskiej królowej kryminałów. 

Wydział Zabójstw Komendy Miejskiej Policji w Kopenhadze opanowuje gorączka, kiedy w weekend wpływają zgłoszenia o dwóch zabójstwach. W jednym z kopenhaskich parków znaleziono ciało uduszonej młodej dziewczyny, a na tyłach hotelu Royal – zamordowanego dziennikarza. Asystent kryminalna Louise Rick uczestniczy w śledztwie w sprawie zabójstwa dziewczyny, ale zostaje wciągnięta również w drugie śledztwo, gdy okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka Camilla Lind, reporterka kryminalna w „Morgenavisen”, znała zamordowanego dziennikarza i zamierza sama rozwikłać zagadkę jego śmierci. Louise stara się powstrzymać przyjaciółkę od ryzykownych działań na własną rękę, ale Camilla nigdy nie słucha dobrych rad, gdy zwietrzy materiał na ciekawy artykuł. Gdy kontaktują się z nią osoby ze środowiska handlarzy narkotyków, sprawy przybierają dramatyczny obrót. 

Dwa dziwne morderstwa w centrum Kopenhagi. Dwie podążające ich tropem kobiety, które dodatkowo mają swoje zmartwienia. Dziennikarka Camilla martwi się, żeby jej teksty nie zraniły rodzin ofiar, policjantka Louise chce sobie ułożyć życie osobiste. Ale i tak dopadną bandziorów. Już wiem, za co lubię skandynawskie kryminały: tam bohaterami są zwyczajni, porządni ludzie.
Wojciech Orliński, "Gazeta Wyborcza"

Blædel nie jest kolejną autorką odcinającą kupony od sukcesu Larssona - jeszcze na długo przed wybuchem masowej fascynacji lekturą "Millenium" zdołała ugruntować sobie pozycję jednej z najważniejszych pisarek w Danii, a "Handlarz śmiercią" uhonorowany został w 2004 roku prestiżową The Danish Crime Academy's Debutant Award.

Patrycja Suchora, BLUSZCZ


Sara Blædel (ur. 1964) – dziennikarka prasowa i telewizyjna, duńska królowa kryminałów. Zaczynała jako kelnerka, ma wykształcenie graficzne, założyła też własne wydawnictwo, publikujące głównie kryminały zagraniczne.

 


Patroni:
AntyRadio


Zone Reality

WP


Ksiazki.wp.plZbrodnia w Bibliotece

oFeminin.pl

city_channel.jpg

Gildia


   Portal Kryminalny


Demotywatory

decere.pl.jpg

RossNet


Dla Studenta.pl


Qfant


InfoDaniaGadżetomania

wersja do druku