Strona główna / Biografie, wspomnienia / Na północ od Capri

Inne książki tego autora

Neapol, moja miłość

Penelope Green
Cena detaliczna: 29,00 zł

Rzymskie dolce vita

Penelope Green
Cena detaliczna: 29,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Ostatnie dni Sylvii Plath. Biografia

Carl Rollyson
Cena detaliczna: 43,00 zł

Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć (audiobook MP3)

Violetta Ozminkowski
Cena detaliczna: 37,90 zł

Gdy kobiety milczały. Sceny z życia George Sand

Magdalena Niedźwiedzka
Cena detaliczna: 39,99 zł
Na północ od Capri

Kategoria: Biografie, wspomnienia
ISBN: 978-83-7648-679-6
Tytuł oryginału: Girl by sea
Data wydania: 12.04.2011
Format: 140mm x 205mm
Liczba stron: 308
Cena detaliczna: 32,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Życie, miłość i jedzenie na włoskiej wyspie!

Z tarasu na dachu Penelope Green spogląda na migotliwe wody Zatoki Neapolitańskiej, na cytrynowy gaj i ogród, w którym kwitną magnolie. Czy ziścił się jej włoski sen?

Wyobraźcie sobie, że łapiecie powrotny prom do domu i schodzicie na brzeg zabudowany wielobarwnymi fasadami domów, skąd wypływają chmary rybackich łodzi, a zakochane pary idą na aperitif do ulubionej kafejki.

Dla Penny i jej włoskiego ukochanego idylliczna wysepka o nazwie Procida wydaje się miejscem, jakiego poszukują. Najpierw jednak Penny musi znaleźć drogę do zamkniętej wyspiarskiej społeczności. Z wyspiarzami łączy ją jedno: upodobanie do smacznego jedzenia, dlatego wyznacza sobie cel – opanować tajniki procidańskiej kuchni i stać się kimś więcej niż tylko gościem na wyspie.

Przy kuchennym stole, w gwarnych kawiarenkach i podczas długich lunchów w cieniu oplecionych winoroślą pergoli Penny uczy się włoskiej sztuki kulinarnej, zawiera przyjaźnie, odkrywa rytmy i tajemnice wyspiarskiego życia.

Ostatnia część popularnej włoskiej trylogii udowadnia, że czasem warto postawić wszystko na jedną kartę!

Przeurocza historia! O tym, że książka jest tak wyjątkowa decyduje sposób, w jaki Green udało się uchwycić cudowny klimat codziennego życia na tej miejscami wciąż niezbadanej wyspie.
„The Sydney Morning Herald”


Penelope Green o swojej najnowszej książce:Penelope Green – urodziła się w Sydney i pracowała w Australii, jako dziennikarka. W 2002 roku przeniosła się do Rzymu, a w 2005 do Neapolu, gdzie pracowała dla Agenzia Nazionale Stampa Associata – największej włoskiej agencji dziennikarskiej. „Na północ od Capri” to ostatnia cześć trylogii opowiadającej o tym, jak wyjazd do Włoch odmienił jej życie.


"Na północ od Capri" to książka nie tylko o życiu na wyspie, ale również o gotowaniu. Zapraszamy do ucztowania z Penelope Green!


Patroni:
RADIO_KOLOR.gif

dlalejdis_nowe.jpg

wersja do druku