Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Materialista

Inne książki tego autora

W cieniu zdarzeń

Anne Holt
Cena detaliczna: 38,00 zł

Ósme przykazanie

Anne Holt
Cena detaliczna: 42,00 zł

W jaskini lwa

Anne Holt
Cena detaliczna: 42,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Cząstka mojego serca

Alafair S. Burke, Mary Higgins Clark
Cena detaliczna: 42,00 zł

Labirynt

Piotr Borlik
Cena detaliczna: 42,00 zł

Osuwisko

Kinga Wójcik
Cena detaliczna: 44,00 zł
Materialista

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-7648-489-1
Tytuł oryginału: Pengemannen
Data wydania: 19.10.2010
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 464
Cena detaliczna: 38,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Czwarta część kryminalnego cyklu z parą Inger Johanne Vik i Yngvarem Stubø w rolach głównych.

Seria pozornie niezwiązanych ze sobą morderstw i świadek, który nie może pomóc policji, ponieważ jest autystycznym dzieckiem… Klasyczna kryminalna zagadka, wielowątkowa akcja, z zimowym Oslo w tle. Do tego odważnie poruszane wątki dotyczące tolerancji i mniejszości seksualnych.

Grudzień 2008. W ostatnią niedzielę adwentu w centrum Oslo morze wyrzuca na brzeg niezidentyfikowane zwłoki. W Wigilię na pustej ulicy w Bergen od ciosów zadanych nożem ginie pani biskup. Ta śmierć wywołuje ogromne poruszenie. Komisarz Yngvar Stubø z Centrali Policji Kryminalnej pomaga miejscowej policji w trudnym śledztwie. Dochodzi do wniosku, że aby znaleźć sprawcę zbrodni, musi poznać odpowiedź na jedno jedyne pytanie: dlaczego sześćdziesięciodwuletnia kobieta, szanowana i powszechnie lubiana biskup Kościoła Norweskiego włóczy się po ulicach w świętą noc?

Kryminolog Inger Johanne Vik dostrzega związek miedzy tymi dwoma zabójstwami i kolejnymi tajemniczymi zgonami. Nie wyklucza następnych ofiar.

„Materialista” pokazuje, do czego może doprowadzić nienawiść w świecie, w którym następuje coraz większa polaryzacja między ludźmi, religiami i strukturami politycznymi. To również historia o tym, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, by chronić swoją własność.


„Materialista” to trzymający w napięciu kryminał o niezwykle wartkiej akcji, wzbogacony zeznaniami, które naprawdę robią wrażenie.
Ta książka to jedna z najlepszych powieści kryminalnych autorstwa Anne Holt.
„Aftenposten”

Dzięki tej powieści macie szansę przeżyć przyjemność czytelniczą najwyższej próby. To kryminał pełen zgrabnych przejść pomiędzy interesującymi wątkami.
„Verdens Gang”

„Materialista” to powieść pełna zaskakujących zwrotów akcji. Autorka wyjątkowo zgrabnie prowadzi wątek główny i tworzy wiarygodne, realistyczne dialogi.
„Dagens Næringsliv”


Anne Holt ukończyła prawo na Uniwersytecie w Oslo. Pracowała jako dziennikarka w telewizji, młodszy prokurator policji w Oslo, a następnie prowadziła własną praktykę adwokacką. W latach 1996–97 była ministrem sprawiedliwości w Norwegii. Jako pisarka zadebiutowała w roku 1993. W swoim dorobku ma 16 książek, a jej powieści kryminalne cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników na całym świecie.

Patroni:
decere.pl.jpg
studentspl.jpg

na_kanapie.pl.jpg
dlalejdis_nowe.jpg

oblicza_kultury.jpg

wersja do druku