Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Kamieniołom Cézanne?a

Inne książki z tej serii

Magnetyzerka

Barbara Ewing
Cena detaliczna: 29,90 zł

Kruk

Joel Rose
Cena detaliczna: 29,90 zł

Drabina Dionizosa

Luca Di Fulvio
Cena detaliczna: 32,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Zgiń, przepadnij

Olga Rudnicka
Cena detaliczna: 39,99 zł

Śmierć w transsyberyjskim ekspresie

C.J. Farrington
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zabójcza wycieczka

Ewa Waligóra
Cena detaliczna: 39,99 zł
Kamieniołom Cézanne?a

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-7469-817-7
Tytuł oryginału: Cézanne's Quarry
Data wydania: 19.08.2008
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
Seria: Kryminał retro
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Jan Hensel

Subtelnie skonstruowana intryga kryminalna, doskonale uchwycona atmosfera ówczesnej francuskiej prowincji i znakomity portret dwóch wybitnych osobowości artystycznych – Paula Cézanne’a i Emila Zoli.

 

Sierpień 1885 roku, Aix-en-Provence. Na dnie spieczonego słońcem kamieniołomu spoczywają zwłoki pięknej kobiety, nieopodal na ciernistej gałęzi powiewa strzęp płótna malarskiego. Czy Paul Cézanne może być zabójcą Solange Vernet? Młody i niedoświadczony sędzia śledczy Bernard Martin ma tylko dwa tygodnie na udowodnienie, że mordercą jest albo obsesyjnie zakochany w Vernet artysta malarz, albo jej długoletni kochanek, angielski geolog Charles Westerbury. 

Czy była to zwyczajna zbrodnia w afekcie? A może Vernet zginęła, ponieważ ośmieliła się wykroczyć poza społeczne konwenanse? Czyżby klucz do zagadki krył się we wczesnych obrazach Cézanne’a? 

Barbara Corrado Pope

Amerykańska pisarka i znawczyni społecznej historii Europy, zakochana w sztuce, krajobrazach i mieszkańcach Prowansji, gdzie pracowała jako wykładowca akademicki. Wykładała także na University of Oregon oraz uczelniach m.in. na Węgrzech, w Toskanii i w Meksyku. Kamieniołom Cézanne’a jest jej debiutem powieściowym. Obecnie pracuje nad drugą powieścią kryminalną o Bernardzie Martinie.


wersja do druku