Strona główna / Literatura polska / Śmierć nosorożca

Inne książki tego autora

Zegary idą do nieba

Janusz Koryl
Cena detaliczna: 19,90 zł

Inne książki z tej serii

Motel Piekiełko

Paweł Ziętek
Cena detaliczna: 19,90 zł

Karmin

Małgorzata Jurczak
Cena detaliczna: 19,90 zł

Inne książki z tej kategorii

List

Anna Karpińska
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zaginione arabskie księżniczki

Marcin Margielewski
Cena detaliczna: 36,00 zł

Wszystko nie tak! 2

Izabella Frączyk
Cena detaliczna: 38,00 zł
Śmierć nosorożca

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7469-800-9
Data wydania: 24.07.2008
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 192
Cena detaliczna: 19,00 zł
nakład wyczerpany
Seria: Dobra książka
Oprawa: miękka

Śmierć nosorożca to pełna tajemnic i magii opowieść o tym, co w ludzkim życiu jest ważne, a co tylko takim się wydaje. Tu wszystko staje się możliwe: samobójcza śmierć rzeki, matka zapadająca w sen zimowy, zejście do piekła, a nawet kobieta z syrenim ogonem. Niebo nad Pietraszówką, w której rozgrywa się akcja powieści, kurczy się z każdym rokiem. Co z tego wyniknie? Jak zakończy się sen o nosorożcu, który idzie przez wieś nie wiadomo dokąd?
 
Główny bohater drugiej minipowieści, Pechowiec, jako chłopiec ma swoje marzenia i ulubioną kryjówkę w szafie. Uwielbia opowieści o gwiazdach i podróże furmanką u boku dziadka Walentego. Później sentymentalny listonosz, kierowca w piekarni, niedoszły burmistrz miasteczka, wciąż szuka swojego miejsca na ziemi. Z biegiem lat rośnie w nim nienawiść do ojca, którego uważa za sprawcę wszystkich swoich nieszczęść.

Janusz Koryl

Urodzony w Rzeszowie w 1962 roku. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego. Prozaik i poeta, laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Autor kilkunastu zbiorów wierszy, tomu reportaży Obłoki za kratami i powieści Zegary idą do nieba (Prószyński i S-ka, 2007). Za swoje pisarskie motto uważa opinię Gabriela Garcii Márqueza: „Każda dobra powieść powinna być poetyckim przetworzeniem rzeczywistości”.

Strona internetowa autora:
www.januszkoryl.com

Projekt okładki: Paweł Panczakiewicz


wersja do druku