Strona główna / Literatura światowa / W imię miłości

Inne książki tego autora

Księga Dwóch Dróg (audiobook MP3)

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 42,90 zł

Księga Dwóch Dróg

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 44,00 zł

Iskra światła

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 38,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Psie pazury

Thomas Savage
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zostaw świat za sobą

Rumaan Alam
Cena detaliczna: 39,99 zł

Każda z nich

Charlotte Wood
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zobacz także

Czarownice z Salem Falls

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 34,00 zł

Bez mojej zgody

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 29,90 zł

Jesień cudów

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 29,90 zł

Dziesiąty krąg

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 29,90 zł
W imię miłości

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-030-5, 978-83-7469-778-1
Tytuł oryginału: Perfect Match
Data wydania: 26.06.2008
Format: 146mm x 225mm
Liczba stron: 392
Cena detaliczna: 32,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Katarzyna Kasterka

Do czego zdolna jest matka w obronie swojego dziecka? Nowa powieść autorki bestselleru Bez mojej zgody.

 

Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację, gdy sprawcom udaje się wykorzystać luki prawne i uniknąć kary. Z doświadczenia wie, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachowywać dystans.

Kiedy jednak Nina i jej mąż odkrywają, że ich pięcioletni syn Nathaniel padł ofiarą molestowania seksualnego, o żadnym dystansie nie może być już mowy. Nagle bariera między życiem zawodowym a prywatnym całkowicie znika; wszystko, co do tej pory wydawało się proste i oczywiste, ulega całkowitemu przewartościowaniu. Nina zdaje sobie sprawę, że w sądach trudno będzie uzyskać zadośćuczynienie za krzywdę, jaka spotkała Nathaniela. Ogarnięta rozpaczą i niepohamowanym gniewem, rozpętuje wojnę, w której może stracić wszystko, co dla niej najcenniejsze. 

Powieść Picoult przypomina, jak łatwo jest wyciągać pochopne wnioski i mimo najlepszych chęci popełniać jeden błąd za drugim.
- Glamour

Do waszej ogólnej wiadomości: nigdy nie zdołacie się przygotować ani uodpornić na podobny cios. Gdy go doświadczycie, będziecie iść ulicą ogarnięci zdumieniem, że wszyscy wokół się zachowują tak, jakby świat nie został wypchnięty ze swojej orbity. Będziecie przeczesywać pamięć w poszukiwaniu znamiennych znaków i sygnałów, wierząc, że w końcu odkryjecie wśród nich zwiastuna katastrofy, która – niczym sterczący na drodze korzeń – wytrąciła was z kursu normalnego życia. Będziecie walić dłonią o drzwi publicznej toalety tak mocno, że nadgarstek pokryje się sińcami; zaczniecie płakać, kiedy kontroler w budce przy wjeździe na autostradę będzie wam życzył miłego dnia. Będziecie bez końca zadawać sobie pytania: „Jak to możliwe?” i „Co by było gdyby?”.
- fragment książki


Jodi Picoult

Studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book Award za całokształt twórczości. Jest autorką czternastu powieści, m.in.: Bez mojej zgody, Zagubiona przeszłość, Jesień cudów, Dziesiąty krąg i Czarownice z Salem Falls. Łączny nakład jej książek na świecie (w ponad 40 krajach) to 7 milionów egzemplarzy. Powieści Jodi Picoult przetłumaczono dotychczas na 30 języków. Mieszka z rodziną w Hanover w stanie New Hampshire.

Strona internetowa autorki: www.jodipicoult.com


Patroni:
polkipl.jpg wp.jpg
babyonline.jpg

wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
32,00 zł
miękka
Cena:
34,00 zł