Strona główna / Popularnonaukowe / Szczęście sposobem naukowym wyłożone

Inne książki z tej kategorii

Samolubny gen

Richard Dawkins
Cena detaliczna: 55,00 zł

Droga do Wszechświata. Podróż na skraj rzeczywistości

Michael Dine
Cena detaliczna: 59,99 zł

Teoretyczne minimum. Co musisz wiedzieć, żeby zacząć zajmować się fizyką

George Hrabovsky, Leonard Susskind
Cena detaliczna: 44,00 zł
Szczęście sposobem naukowym wyłożone

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7469-469-8
Data wydania: 06.03.2007
Format: 125mm x 195mm
Cena detaliczna: 26,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Elżbieta Józefowicz
Czym jest szczęście? Czy potrafimy je zmierzyć? Dlaczego niektórzy są szczęśliwi, a inni nie? Czy istnieje jakaś skuteczna recepta na wieczne szczęście?
W oparciu o wyniki najnowszych badań Daniel Nettle stara się odpowiedzieć na pytania o istotę szczęścia i odkryć przyczyny jego niezwykłej atrakcyjności. W tym celu analizuje działanie układów mózgowych, leków zmieniających świadomość, a nawet próbuje określić wartość rynkową tego wymarzonego stanu. Mimo iż wnioski płynące z lektury są raczej pesymistyczne - wieczne szczęście okazuje się utopią - to jednak, jak przekonuje autor, samo dążenia do jego osiągnięcia ma wielką wartość i wręcz nadaje sens życiu. To nie okoliczności decydują o tym, czy jesteśmy szczęśliwi, ale przede wszystkim nasza postawa wobec życia.

Nettle, podobnie jak filozofowie, pokazuje, że istotą szczęścia jest jego nieuchwytność i nieosiągalność. A jest tak w dużej mierze za sprawą biologicznej części naszej ludzkiej natury.
Polityka, 10 marca 2007

Daniel Nettle
Wykłada psychologię w University of Newcastle. Jest autorem wielu książek, m.in: Vanishing Voices (razem z Suzanne Romaine), Linguistic Diversity oraz Strong Imagination: Madness, Creativity, and Human Nature. Prowadzi stronę internetową, na której chętni internauci mogą wziąć udział w badaniach psychologicznych: www.psychresearch.org.uk.

wersja do druku