Strona główna / Biografie, wspomnienia / Sceny z życia bankowego

Inne książki z tej kategorii

Alles in Ordnung? Listy do Lagerkommandanta

Czesław Czubak
Cena detaliczna: 39,99 zł

Piękne dni mojej młodości

Ana Novac
Cena detaliczna: 44,00 zł

Niebo bez ptaków

Danuta Brzosko-Mędryk
Cena detaliczna: 59,99 zł
Sceny z życia bankowego

Kategoria: Biografie, wspomnienia
ISBN: 83-7337-521-X
Data wydania: 30.09.2003
Format: 148mm x 208mm
Liczba stron: 120
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: twarda
Czy praca w banku może być pasjonująca?
Dla Marii Wiśniewskiej jest. Pięć lat trwała jej zawodowa przygoda z Pekao SA. Bank się skonsolidował, sprywatyzował, zrestrukturyzował.
Postanowiła odejść z Pekao SA, gdy uznała, że spełniła swoją misję. Z najwyższych stanowisk menedżerskich na ogół się w Polsce wylatuje, albo odchodzi w wyniku propozycji nie do odrzucenia. Może dlatego jej decyzja była tak zaskakująca.
Kiedy udało mi się ją namówić, by opowiedziała o wszystkim w książce, postanowiłam jej pomóc. Zadanie ciekawe - żaden szef dużej polskiej firmy nie zdobył się dotychczas na opowiedzenie o tym, co zdziałał. A poza tym jest moją przyjaciółką.

Maria Wiśniewska wychowała się i wykształciła w Poznaniu. Pracowała w Narodowym Banku Polskim, Wielkopolskim Banku Kredytowym, TFI Skarbiec. Jako prezes Pekao SA dwukrotnie znalazła się na liście dwudziestu pięciu najbardziej wpływowych kobiet Europy, ogłaszanej przez „Wall Street Journal”. W 2003 roku trafiła na listę 25 Stars of Europe tygodnika „Business Week” - listę gwiazd, które wnoszą powiew świeżości do biznesu.

Bożena Wawrzewska jest dziennikarką. Pracowała w „Panoramie”, „Niewidomym Spółdzielcy”, „Reporterze”, „Rzeczpospolitej” i programie „Wydarzenia” w TVP2.

wersja do druku