Strona główna / Biografie, wspomnienia / Osama bin Laden człowiek, który wypowiedział wojnę Ameryce

Inne książki z tej kategorii

Hanka Bielicka. Umarłam ze śmiechu

Zbigniew Korpolewski
Cena detaliczna: 43,00 zł

Wiem, jak wygląda piekło. Alina Dąbrowska w rozmowie z Wiktorem Krajewskim

Alina Dąbrowska, Wiktor Krajewski
Cena detaliczna: 43,00 zł

Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił

Nikola Sellmair, Jennifer Teege
Cena detaliczna: 43,00 zł
Osama bin Laden człowiek, który wypowiedział wojnę Ameryce

Kategoria: Biografie, wspomnienia
ISBN: 83-7337-052-8
Tytuł oryginału: Bin Laden: The Man who Declared War on America
Data wydania: 16.11.2001
Format: 0mm x 0mm
Cena detaliczna: 39,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Maciejka Mazan, Marek Mastalerz
11 września 2001 roku światem wstrząsnęła wieść o straszliwym ataku terrorystycznym przeprowadzonym na terenie Stanów Zjednoczonych. Rząd amerykański oskarżył o ten zbrodniczy atak Osamę bin Ladena.

Kim jest ów Osama bin Laden, mężczyzna, o którym mało kto słyszał, z wyjątkiem ludzi zajmujących się polityką? Osama bin Laden nie wziął się znikąd. To wykształcony człowiek, który w latach młodzieńczych postanowił zrezygnować z dobrobytu i poświęcić się dżihadowi - świętej wojnie - przeciwko niewiernym.

Poznajemy jego historię na tle gwałtownie rozwijającego się ruchu fundamentalistycznego. Wspierany przez wiele państw muzułmańskich, głównie przez Iran, rośnie w siłę. Niemal w każdym poważniejszym konflikcie regionalnym bądź ataku terrorystycznym macza palce.

Zaglądamy za kulisy wielkiej polityki towarzyszącej tym wydarzeniom: walce w Somalii, zamachu na prezydenta Egiptu Husni Mubaraka, wysadzeniu w powietrze ambasad amerykańskich w Nairobi i Dar es-Salaam oraz wielu innych. źledzimy rozwój kariery Osamy bin Ladena aż do dzisiaj, kiedy jest gościem afgańskich Talibów.

Dla Zachodu bin Laden to terrorysta wszech czasów, dla muzułmanów - bohater. Sprzęt i uzbrojenie, jakim dysponuje, oraz wsparcie, jakie mu zapewniają niektóre państwa regionu Zatoki Perskiej, wzbudzają przerażenie. A przecież dżihad dopiero niedawno się rozpoczął.

wersja do druku