Strona główna / Słowniki, atlasy, encyklopedie, edukacja / Harwardzka encyklopedia zdrowia kobiety

Inne książki z tej kategorii

Praktyczny słownik łacińsko-polski. Wydanie III rozszerzone

Jerzy Mańkowski
Cena detaliczna: 45,00 zł

Atlas fizyki

Hans Breuer
Cena detaliczna: 36,00 zł

Atlas matematyki

Fritz Reinhardt, Heinrich Soeder
Cena detaliczna: 69,90 zł
Harwardzka encyklopedia zdrowia kobiety

Kategoria: Słowniki, atlasy, encyklopedie, edukacja
ISBN: 83-7337-904-5
Tytuł oryginału: The Harvard Guide to Women's Health
Data wydania: 21.11.2000
Format: 208mm x 266mm
Liczba stron: 624
Cena detaliczna: 89,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Hanna Starosławska, Beata Rygiel-Żbikowska, Lidia Rudnicka, Elżbieta Kołodziej-Józefowicz
Harwardzka encyklopedia zdrowia kobiety to nowoczesny przewodnik po problematyce najszerzej pojętego zdrowia - od zapobiegania i leczenia różnych schorzeń przez pielęgnację urody do spraw dotyczących równowagi psychicznej i dobrego samopoczucia. Encyklopedia napisana na podstawie danych z czołowych instytucji medycznych Stanów Zjednoczonych, zawiera:
  • Ponad 300 uporządkowanych alfabetycznie haseł, podających odpowiedzi na pytania, jakie kobiety najczęściej zadają lekarzom.
  • Praktyczne wskazówki specjalistów, którzy pomogli tysiącom kobiet w najlepszych ośrodkach medycznych Ameryki.
  • Komplet trudnych do znalezienia gdzie indziej informacji o różnicach w przebiegu i leczeniu chorób (np. cukrzycy, zaburzeń krążenia czy schorzeń reumatycznych) u kobiet i mężczyzn.
  • Obszerną informację na temat niedocenianych dotychczas problemów społecznych i emocjonalnych dotyczących kobiet i mających zasadnicze znaczenie dla ich zdrowia jak przemoc w rodzinie, anoreksja, choroby zawodowe czy gwałt.
  • Wskazówki dotyczące leczenia poważnych chorób u kobiet w ciąży lub karmiących, porady dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym i wchodzących w wiek podeszły.
  • Wyważone omówienie kwestii często poruszanych w środkach masowego przekazu, takich jak hormonalna terapia zastępcza, rekonstrukcja piersi czy diety odchudzające.
  • Rady, jak opisywać swoje objawy i jakie pytania zadawać lekarzom na temat diagnozy i możliwych metod leczenia, tak by być jego partnerem w sprawach dotyczących własnego zdrowia.
  • Uzupełnienia prezentowanych informacji o dane dotyczące Polski i obowiązujących u nas przepisów prawnych
  • Przewodnik po zreformowanej polskiej służbie zdrowia – instrukcja dla wszystkich pacjentów bezradnych wobec nowych zasad korzystania ze społecznej opieki zdrowotnej.
  • Ponad 250 ilustracji, bogatą listę adresów i telefonów różnych ośrodków w Polsce zajmujących się profilaktyką i leczeniem poszczególnych schorzeń, a także obszerną bibliografię w języku polskim i wyczerpujący indeks ułatwiający dotarcie do najpotrzebniejszych informacji.

wersja do druku