Strona główna / Autorzy / Allegra Goodman

Aktualności

18.09.2019

Spotkanie z Katarzyną Puzyńską w Warszawie

W czwartek 10 października o godz. 18.00 zapraszamy do Empiku w Warszawie (ul. Marszałkowska 116/122) na przedpremierowe spotkanie z Katarzyną Puzyńską, autorką książki "Pokrzyk".

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa".

Posłuchaj i zobacz

24.07.2019

Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego książkę "Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi" Julii  Boyd.

Bestsellery

TOP 20

  1. Jej drugie życie Manula Kalicka
  2. Nie mam więcej pytań Gillian McAllister
  3. Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi Julia Boyd

Fotogaleria

więcej »
Allegra Goodman

Wychowała się w ortodoksyjnej żydowskiej rodzinie w Honolulu na Hawajach. Ukończyła Uniwersytet Harvarda. Tam spotkała też swojego męża Davida Kargera. Tytuł doktora nauk humanistycznych otrzymała na Uniwersytecie Stanforda. Młodsza siostra Allegry, Paula Fraenkel, jest onkologiem. To właśnie jej doświadczenia w badaniach laboratoryjnych zainspirowały Goodman do napisania "Intuicji". Publikowała także w takich czasopismach jak "New Yorker", "Good Housekeeping", "Slate" oraz "American Scholar". Została zaliczona przez "New Yorkera" do dwudziestu najlepszych pisarzy przed czterdziestką. Mieszka z rodziną w Cambridge, Massachusetts.Książki tego autora:

Intuicja

Allegra Goodman