Strona główna / Autorzy / Allegra Goodman

Aktualności

14.06.2019

Grzesiuk po niemiecku!

"Pięć lat kacetu" Stanisława Grzesiuka ukaże się (oczywiście w wersji bez cenzury) w języku niemieckim nakładem austriackiego wydawnictwa New Academic Press i tym samym będzie dostępne na całym niemieckojęzycznym rynku wydawniczym.

Wywiady

14.06.2019

"Dzieciństwo to mityczny okres w życiu większości z nas"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lucyną Olejniczak, autorką książki "Księżniczka".

Posłuchaj i zobacz

18.06.2019

Jak kochali powstańcy?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Agnieszki Cubały "Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości".

Bestsellery

TOP 20

  1. Arabski raj Tanya Valko
  2. In vitro. Rozmowy intymne Małgorzata Rozenek-Majdan
  3. Miłe Natalii początki Olga Rudnicka

Fotogaleria

więcej »
Allegra Goodman

Wychowała się w ortodoksyjnej żydowskiej rodzinie w Honolulu na Hawajach. Ukończyła Uniwersytet Harvarda. Tam spotkała też swojego męża Davida Kargera. Tytuł doktora nauk humanistycznych otrzymała na Uniwersytecie Stanforda. Młodsza siostra Allegry, Paula Fraenkel, jest onkologiem. To właśnie jej doświadczenia w badaniach laboratoryjnych zainspirowały Goodman do napisania "Intuicji". Publikowała także w takich czasopismach jak "New Yorker", "Good Housekeeping", "Slate" oraz "American Scholar". Została zaliczona przez "New Yorkera" do dwudziestu najlepszych pisarzy przed czterdziestką. Mieszka z rodziną w Cambridge, Massachusetts.Książki tego autora:

Intuicja

Allegra Goodman