W Bieszczady z dziećmi. Warsztaty dla dzieci

24.05.2023

W niedzielę 18 czerwca o godz. 11:00 zapraszamy do Domu Kultury Kadr (ul. Rzymowskiego 32, Warszawa) na warsztaty z Adrianem Markowskim i Agatą Dobkowską, autorem i ilustratorką książki „Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców„.

Dowiemy się m.in. jak przygotować się do wyprawy w góry i jak zachowywać się na szlaku. Razem zapakujemy plecak na wyprawę w Bieszczady, tak, by znalazły się w nim same niezbędne rzeczy. Rozpoznamy tropy zwierzęcych mieszkańców górskich zboczy. Odkryjemy tajemnice bieszczadzkich upiorów. Odgadniemy nazwy najważniejszych szczytów i sprawdzimy, jakie szlaki tam prowadzą.
Razem z ilustratorką książki, Agatą Dobkowską, będziemy rysować zwierzęta gór oraz Propastnyki, czyli złe duchy Bojków, dawnych mieszkańców Bieszczad. Podczas warsztatów plastycznych stworzymy pop-upy: trójwymiarowe obrazy połonin i przełęczy.

Warsztaty dla dzieci (7+) z opiekunem.

Wstęp wolny ale obowiązują zapisy:

KIEDY: Niedziela, 18 czerwca, godz. 11:00
GDZIE: Dom Kultury Kadr, sala Akumulator, ul. Rzymowskiego 32, Warszawa

Zapraszamy!

O książce „Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców”:

Czy chcesz przeżyć prawdziwą przygodę? Jeżeli tak, ten przewodnik po Bieszczadach jest właśnie dla Ciebie! Bo podróż przez Bieszczady to jedna, wielka przygoda! Przeczytasz w niej nie tylko o pięknych górskich szlakach. Dowiesz się także, jakie zwierzęta można spotkać w tym niezwykłym zakątku Polski i jakie miejsca dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń. W Twoim przewodniku znajdziesz wszystko, co potrzebne do odkrywania gór i dzikiej, bieszczadzkiej przyrody. Dzięki niemu nie tylko dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o Bieszczadach, ale zapragniesz do nich wracać, poznawać je coraz lepiej i odkrywać coraz więcej.
Czas ruszać w drogę!

Adrian Markowski – autor dwóch książek o Bieszczadach: „Bieszczady dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami” i ”Bieszczady dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę” oraz szeregu książek edukacyjnych dla dzieci: „Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy”, „Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy”, „Na tabliczkę sposób łatwy, bez wkuwania szóstka z matmy”. Bieszczadom poświęcił także tomik piosenek „Niebo nad Caryńską”. Napisał także tom opowiadań „Sąsiady” sfilmowany przez Grzegorza Królikiewicza.

Zobacz również