Książki do słuchania: „Joker”

06.12.2023

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu książki Dagmary Andryki „Joker”. Czyta Paulina Holtz.

Posłuchajcie!

Spotify

O książce:

„Joker” – finałowy tom serii kryminalnej „Anna Maria Kier”.

To miała być Wigilia taka jak zawsze. Hakerka Wanda Lechicka zamierzała zamówić pizzę i oglądać seriale, ale telefon z policji o szóstej rano wszystko zmienił. Wracający do Polski rodzice informatyczki mieli wypadek. Nieprzytomna matka trafiła do szpitala, a ojciec… zaginął bez śladu. Kiedy Wanda stara się rozwikłać tę zagadkę, odkrywa fakty, których wolałaby nigdy nie poznać.
Wyjaśnianie okoliczności wypadku zmienia się w łamigłówkę, a dochodzenie w skomplikowane śledztwo, którego podejmuje się agencja detektywistyczna Kier i Wspólnicy.
Co tak naprawdę wydarzyło się na drodze?
Czy można nagle zniknąć bez śladu?
„Joker” to opowieść o lęku i rodzinie, która nigdy nie powinna była zaistnieć.

Dagmara Andryka – z wykształcenia filozof, absolwentka studiów podyplomowych w Instytucie Literatury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pisarka, scenarzystka, autorka opowiadań i cyklu „Anna Maria Kier”. Zadebiutowała świetnie przyjętą powieścią „Tysiąc”, która rozpoczęła trylogię kryminalną z dziennikarką Martą Witecką w roli głównej. W 2019 r. trzecia część cyklu, „Tajemnice Mille”, została nominowana do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa.

Zobacz również