Ekranizacja „Red, White & Royal Blue”

10.07.2023

Z przyjemnością przedstawiamy oficjalny zwiastun ekranizacji bestsellerowej powieści Casey McQuistonRed, White & Royal Blue„. Premiera filmu na Prime Video już 11 sierpnia!


Źródło: Prime Video Polska

Film „Red, White & Royal Blue” zadebiutuje na Prime Video 11 sierpnia 2023 roku. W rolach głównych zobaczymy Taylora Zakharego Pereza oraz Nicholasa Galitzine’a. W postać prezydentki, Ellen Claremont, wcieli się nominowana do Oscara Uma Thurman. W pozostałych rolach wystąpią: Sarah Shahi, Ellie Bamber, Rachel Hilson, Malcolm Atobrah, Clifton Collins Jr. oraz Stephen Fry. Reżyserem filmu jest Matthew Lopez.


O książce:

Rozszerzone wydanie powieści, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie!

Alex Claremont-Diaz jest tą osobą, która jako jedyna w całych Stanach Zjednoczonych ma status równy księciu. Wraz ze swoją nieustraszoną siostrą June i genialną Norą, wnuczką wiceprezydenta USA, tworzą Trio z Białego Domu, jeden z kluczowych elementów strategii polityczno-marketingowej obecnej głowy państwa, Ellen Claremont (znanej też jako „mama”). Na ogół Alex z obowiązkami radzi sobie brawurowo – na ogół, bo gdy kłótnia z jego wrogiem numer jeden, księciem Henrym z Wielkiej Brytanii, kończy się wylądowaniem w torcie na królewskim weselu, młody mężczyzna staje się celem tabloidów z całego globu.
Dobre relacje między oddzielonymi Atlantykiem państwami wiszą na włosku. Zespoły PR obu krajów wpadają na pomysł, jak zaradzić szkodom: trzeba udowodnić światu, że Alexa i Henry’ego łączy nie nienawiść, ale wielka przyjaźń. Tylko że to, co na początku miało być fałszywą relacją dla mediów, szybko staje się czymś więcej. Tymczasem w Stanach Ellen Claremont zaczyna walkę o reelekcję, a romans między jej synem a brytyjskim księciem może okazać się tym, co zniszczy całą jej kampanię…
Czy Alex i Henry znajdą w sobie odwagę i siłę, by powiedzieć głośno, co do siebie czują? I jeśli to zrobią, to czy poradzą sobie z konsekwencjami tej decyzji? Tego dowiecie się z lektury „Red, White & Royal Blue” – powieści, która doskonale pokazuje, że prawdziwa miłość niechętnie słucha się reguł dyplomacji.

Ukochana powieść „New York Timesa”, „USA Today”, Goodreads, „Vogue”, „Entertainment Weekly”, BookPage, „Cosmopolitan”, NPR, „Booklist”, BuzzFeed, „Kirkus Reviews” i wielu innych!

Casey McQuiston czytelnicy z całego świata znają dzięki powieściom „Red, White & Royal Blue” (2019) oraz „One Last Stop” (2021). Definiuje się jako biseksualna osoba niebinarna, używająca wszystkich zaimków. Ma ADHD i chętnie pokazuje, jak wpływa to na jej proces twórczy. Z zapałem piecze ciasta i pisze książki o mądrych ludziach, którzy zakochują się nie w tym, w kim trzeba. Urodzone i wychowane w południowej Luizjanie, obecnie mieszka w Nowym Jorku z Pepper, pudlicą na etacie osobistej asystentki.

 

Zobacz również