Beata Sabała-Zielińska z nominacją do nagrody na Książkę Górską Roku 2023

21.08.2023

Z przyjemnością ogłaszamy, że książka „TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka” Beaty Sabały-Zielińskiej znalazła się na krótkiej liście książek nominowanych do nagrody na Książkę Górską Roku 2023 w kategorii Literatura dla dzieci. Gratulujemy!

W tej książce znajdziecie niewiarygodne, zaskakujące, czasami smutne, lecz częściej dobrze kończące się historie, które – uwaga! – zdarzyły się naprawdę. Także te o niedźwiedziach, świstakach, polowacach, kłusownikach i Janie Krzeptowskim Sabale, który potrafił oczarować swoimi opowieściami nawet wielkich pisarzy. Książkę wzbogaca blisko 150 zdjęć, m.in. z akcji ratowniczych, oraz krótkie filmy o TOPR-ze, do których odsyłają specjalne kody. Takiej książki o Tatrach, Zakopanem, ratownikach górskich i turystach – dla czytelników od 9 do 100 lat – dotąd jeszcze nie było.

Konkurs na Książkę Górską Roku (organizowany w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady i Festiwalu Literatury Górskiej w Lądku-Zdroju) to selekcja najlepszych opowieści z górami w roli głównej lub odgrywającymi tło do wyjątkowej historii. Zwycięzców poznamy 8 września 2023.

Zobacz również