Igor Kaczmarczyk

Igor Kaczmarczyk to absolwent arabistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim i stosunków międzynarodowych i współczesnej dyplomacji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako tłumacz języka arabskiego w firmach eksportowych w Libii, a następnie dyplomata w polskich placówkach w Trypolisie, Rijadzie i Dżakarcie w funkcji konsula RP oraz radcy politycznego i radcy ekonomicznego. Długoletni zastępca szefów placówek. Mieszkał ponad dwadzieścia pięć lat w krajach muzułmańskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. W 2018 roku zakończył dyplomatyczną karierę i wrócił do Polski. Jego pasją są tłumaczenia z arabskiego, angielskiego i rosyjskiego oraz nauka egzotycznych języków obcych, w tym na przykład japońskiego.

Fot. Robert Gołaszewski

Aktualności

zobacz wszystko

Książki do słuchania: „We władzy szejka”

10.09.2023
  • Podcasty

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu książki Igora Kaczmarczyka „We władzy szejka”.
Czyta Mikołaj Krawczyk.
Posłuchajcie!

czytaj dalej

Odcinek 85: Rozmowa z Igorem Kaczmarczykiem

24.07.2023
  • Podcasty

W nowym odcinku naszego podcastu Anna Stachowska rozmawia z Igorem Kaczmarczykiem o pracy konsula, buntownikach ruchu Hut i książce 'We władzy szejka” – drugiej części serii „Kulisy zakazanych związków”.

czytaj dalej

Co zapamiętają autorzy Prószyński i S-ka z Targów Książki i Mediów Vivelo?

04.06.2023
  • Spotkania
  • Filmy

Za nami pierwsza edycja Targów Książki i Mediów Vivelo. Co zapamiętają z niej Katarzyna Puzyńska, Maddie Pawłowska, Marcin Margielewski czy Stefan Friedmann?

czytaj dalej