Aneta Korycińska

Aneta Korycińska (ur. 1988) – polonistka, oligofrenopedagożka, podcasterka, popularyzatorka wiedzy o języku i literaturze polskiej. Jest współorganizatorką konwentu miłośników romantyzmu „Romantykon”. Od 2017 r. działa pod pseudonimem Baba od polskiego, umieszczając w internecie filmiki w humorystyczny sposób przedstawiające wiedzę szkolną. Tworzy scenariusze lekcyjne dla różnych instytucji kulturalnych i prowadzi spotkania na temat literatury („Baba book”) oraz edukacji („Baba o budzie”). Wierzy, że można uczyć się inaczej, za pomocą mnemotechnik – bez zakuwania, za to ze zrozumieniem. Uwielbia poznawać świat, dlatego oprócz polonistyki ukończyła też kilka innych kierunków: stosowaną psychologię zwierząt, zarządzanie oświatą, oligofrenopedagogikę oraz redakcję językową tekstów.
Ma ADHD.

Aktualności

zobacz wszystko

Z cyklu Legimi #PrologLive: Aneta Korycińska

10.05.2024
  • Spotkania

We wtorek 14 maja o godzinie 19:00 zapraszamy na spotkanie online z Anetą Korycińską, autorką książki „Radio w mojej głowie. Opowieści o ADHD”.

czytaj dalej

Targi Książki i Mediów Vivelo

30.04.2024
  • Spotkania

W dniach 16-19 maja zapraszamy na Targi Książki i Mediów Vivelo! Spotkajmy się na PGE Narodowy w Warszawie (stoisko 14/C3).
Przygotowaliśmy spotkania z autorami, dużo fantastycznych książek i niespodzianki!

czytaj dalej