Spotkanie z Mikołajem Milcke w Warszawie

27.01.2023

Czy miłość ma szansę wygrać ze światłami reflektorów? Już 15 lutego zapraszamy na spotkanie z Mikołajem Milcke z okazji premiery książki „Chłopak z drugiego planu”.

KIEDY: Środa, 15 lutego 2023, godz. 18.00
GDZIE: Kawiarnia-Księgarnia Radio Telewizja, ul. gen. Andersa 29, Warszawa

Rozmowę z autorem poprowadzi Kasia Gargol.
Zapraszamy!

O książce:

Czy miłość ma szansę wygrać ze światłami reflektorów?

Dominik, zawodowo nauczyciel śpiewu w talent show Next Superstar, a prywatnie romantyk z głową w chmurach, od zawsze był obiektem żartów z powodu drobnej niedoskonałości – jedną nogę ma krótszą od drugiej. Sukcesy w pracy nie przekładają się w jego przypadku na życie prywatne, które składa się głównie ze spotkań z przyjaciółmi przy kieliszku wina i narzekań na własne związki (lub ich brak). Dominik wciąż jednak wierzy w miłość i nieśmiało zerka w stronę Adama Gaca, przystojnego i nieco zadufanego w sobie uczestnika aktualnej edycji programu.
Kiedy Adam orientuje się, że ze względu na mierne umiejętności wokalne i kiepski dobór utworów może niedługo odpaść, postanawia wykorzystać durzącego się w nim Dominika jako prywatnego trenera i odźwiernego do świata show biznesu. Choć na początku zakłada, że będzie to relacja „coś za coś”, szybko zaczyna czuć coś więcej do tego wrażliwego, uroczego mężczyzny.
Tylko jak zareaguje Dominik, kiedy plan Adama wyjdzie na jaw?

O autorze:

Mikołaj Milcke (ur. 1981) – pisarz, dziennikarz, tekściarz. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Debiutował w 2011 r. powieścią „Gej w wielkim mieście”, dzięki której zdobył stałe miejsce wśród najpopularniejszych autorów literatury queer w Polsce. Jest pomysłodawcą i prowadzącym talk-show „Mistrzowie drugiego planu”, dostępnego w ramach serwisu YouTube. Mieszka w Warszawie.

Zobacz również