Spotkanie z Elżbietą Pytlarz w Krakowie

03.07.2024

W niedzielę 14 lipca o godz. 17:00 zapraszamy do kawiarni Hevre na Kazimierzu w Krakowie (ul. Meiselsa 18) na spotkanie z Elżbietą Pytlarz, autorką książki „Zmiana warty”.

KIEDY: Niedziela, 14 lipca 2024, godz. 17:00
GDZIE: Kawiarnia Hevre na Kazimierzu, ul. Meiselsa 18, Kraków

Zapraszamy!

O książce:

Kraków, Warszawa i Zagłębie Dąbrowskie tuż przed wybuchem I wojny światowej.
W 1910 roku umiera bankier Leon Złotkiewicz, ojciec Emilii Długopolskiej. Komu przekaże swoje miliony i bank? Jak jego śmierć zmieni życie małżeństwa Emilii i Henryka Długopolskich? Gdzie ostatecznie osiądą?
Jak ułoży się związek Michała Długopolskiego i Katty, jego amerykańskiej żony? Czy Michał odniesie sukces jako architekt?

Z wieloletniego wygnania wraca Piącha, dawny suteren Izabeli Słowikowskiej, człowiek, który swego czasu zmusił ją do nierządu. Usiłuje najpierw napaść na bank Złotkiewiczów, a potem porwać córkę Długopolskich. Jednocześnie chce zemścić się na swojej dawnej kochance, która jako słynna aktorka przyjeżdża ze Lwowa na występy do Warszawy. Czy mu się powiedzie?

Wszystkie poznane wcześniej osoby snują plany i marzenia dotyczące przyszłości. Czy uda im się je spełnić, czy też historia, czyli zabójstwo arcyksięcia Ferdynanda w Sarajewie, pokrzyżuje im te zamierzenia?

Elę Pytlarz fascynuje historia, także ta społeczna. Lubi zwiedzać, więc została przewodniczką po Krakowie i skończyła historię sztuki. Jest pilotką wycieczek zagranicznych, tłumaczką i działaczką samorządową, ponieważ i współczesność – która nader często wiąże się z historią – jest jej nieobojętna. Podróżniczka, zafascynowana historią kultury, zwłaszcza XVIII i XIX wiekiem. Spędziła pół roku we Francji, pracując u francuskiej rodziny arystokratycznej w prywatnym zamku niedaleko Sancerre.

Zobacz również