Odcinek 76: Rozmowa z Magdaleną El Ghamari

15.05.2023

Miłka Fijałkowska rozmawia z Magdaleną El Ghamari – badaczką, naukowczynią i autorką książki „Miłość, kobiety i dżihad” o życiu kobiet na Bliskim Wschodzie. Dlaczego dżihad jest walką z własnymi słabościami, o lepsze jutro i własne ja? Jakie konsekwencje ma życie w kolektywnie i czym różni się od europejskiego indywidualizmu? Czym jest feminizm muzułmański i dlaczego nie polega na walce z mężczyznami?

Posłuchajcie!

Spotify
Podcast.co

O książce:

Muzułmański świat oczami kobiet.

Piękna i młoda terrorystka Safija. Pragmatyczna swatka Warda. Umm, radykalna saudyjska matka. Giri, księżniczka slumsów. Nadira, muzułmańska guru. Przemytniczka Ajsza. Latifa, bizneswoman z Kataru.
Nieprzejednane, surowe, troskliwe i czułe. Walczą o miłość, lepsze życie lub swój utracony świat.
Kobiety świata islamu.
W spotkaniu z Magdaleną El Ghamari zdecydowały się otworzyć i opowiedzieć swoją historię.
Przekonaj się, jak naprawdę żyją kobiety islamu.

Magdalena El Ghamari – akademiczka, wykładowczyni i ekspertka świata islamu, jest autorką wielu książek i artykułów naukowych o tematyce arabsko-muzułmańskiej. Aktywnie działa w obszarze szkoleń krajowych i międzynarodowych organizacji odpowiedzialnych za prewencję terroryzmu oraz radykalizacji. Interesuje się religią, kulturą, sztuką, modą i życiem kulinarnym świata arabskiego. Z zamiłowania podróżniczka, pilotka i przewodniczka.

Zobacz również