W nowym odcinku naszego podcastu Nula Stankiewicz rozmawia Wiolettą Sawicką o książce „Klątwa Langerów”, o klątwie, trudnych wyborach, jesieni 1919 roku, niedosycie (również czytelniczym!) i podcinaniu skrzydeł.
Posłuchajcie!
O książce:
Pierwszy tom nowej porywającej sagi Wioletty Sawickiej.
W roku 1919 w rodzinie młodych Langerów, polskich Warmiaków, rodzi się pierwsze dziecko – dziewczynka, której dano na imię Lizka. W dniu jej narodzin w chałupie Langerów niespodziewanie pojawia się kilkuletni Franz, syn miejscowego niemieckiego krezusa.
Od chwili gdy miejscowa znachorka ujrzała te pochodzące ze skrajnie różnych światów dzieci, prześladują ją dziwne wizje.
Tymczasem Polacy na Warmii, mimo niemieckich szykan, szykują się do plebiscytu, który ma zdecydować, czy Święta Warmia będzie należeć do odrodzonej Polski, czy do Prus.
Niezwykła opowieść o zwykłych ludziach, którym przyszło żyć w trudnych czasach.
Kochali za mocno i wierzyli za bardzo. To stało się ich klątwą.
Za wierność swoim ideałom zapłacili wysoką cenę.
Po bestsellerowej kresowej sadze „Wiek miłości, wiek nienawiści” o ziemiańskiej rodzinie Ostojańskich, w pierwszym tomie serii „Opowieść warmińska” poznajemy losy ubogiej rodziny Joachima Langera, ukochanego Oleńki Ostojańskiej.
Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Wyciszenia od zgiełku życia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, które niezmiennie ją fascynują. Autorka jedenastu powieści i reportażu historycznego „Wilcze dzieci”