Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Dar języków

Aktualności

13.09.2019

Spotkanie z Rafałem Grupińskim w Poznaniu

W czwartek 19 września o godz. 18.00 zapraszamy do Fundacji Malta (ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu) na spotkanie z Rafałem Grupińskim, autorem książki "Polityka i kultura".

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa".

Posłuchaj i zobacz

24.07.2019

Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego książkę "Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi" Julii  Boyd.

Bestsellery

TOP 20

  1. Jej drugie życie Manula Kalicka
  2. Nie mam więcej pytań Gillian McAllister
  3. Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi Julia Boyd

Fotogaleria

więcej »

Dar języków

Jeffery Deaver

Kaarzyna Zegiel

Dar języków

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo (Ewangelia św. Jana1,1). Tymi słowami Deaver zabiera nas w kolejną podróż do świata sensacji i religijnej obsesji.

„Aaron Matthews był wysokim, szpakowatym mężczyzną o silnym, szczupłym, żylastym ciele. Wyglądał na jednego z tych ludzi, którym nie sprawia przyjemności ani jedzenie, ani alkohol, aż dziwne, co ich utrzymuje przy życiu”. Jest także psychiatrą, do gabinetu którego nigdy nie dotarła siedemnastoletnia córka prokuratora Colliera. Ale czy na pewno tak było ? Dziewczyna samą siebie nazywa Szaloną i nie stroni od rozrywek bardzo dla jej wieku nieodpowiednich…

Policja nie znajduje śladów porwania, więc do akcji wkracza dłużnik Colliera - detektyw znający się na rzeczy. Rozpoczyna się wyścig z maniakalnym psychopatą i manipulatorem, który słucha tylko głosu Boga, a przy tym postępuje wyjątkowo trzeźwo i nie zostawia śladów…

Dzięki temu, że znamy myśli Matthews’a, autor zabiera nas w podróż do źródła zła, bo ono, jak bestia, czai się niemal na każdej karcie powieści. Drugim wrogiem w walce o życie dziewczyny jest czas. Dzień śmierci, ofiary i odkupienia jest bliski. Wielki Piątek nadchodzi złowieszczo szybko…

Akcja książki toczy się intensywnie, jest przesycona realistycznymi opisami i trzyma w napięciu od początku do końca. Mroczny klimat da się dosłownie poczuć przez ciarki, które przechodzą od czasu do czasu po plecach czytelnika. Jeffery Deaver, jako „mistrz wybuchowego suspensu”, stworzył jeden z lepszych thrillerów psychologicznych, jakie ostatnio czytałam. Wątek religijny świetnie wpisuje się w klimat nihilizmu duchowego, który występuje we współczesnym świecie, na zmianę z ortodoksją i fundamentalizmem.