Strona główna / Literatura polska / Cała zawartość damskiej torebki

Aktualności

25.02.2021

Spotkanie online z Danutą Awolusi

W czwartek 25 lutego o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie Danutą Awolusi autorką książki "Nie mówiąc nikomu".

Wywiady

19.11.2020

Niksen jest jedną z form dbania o siebie

Czy wiecie, jak ważne jest to, by co jakiś czas wykroić sobie z codzienności chwilę na nicnierobienie? Niby ciągle mówią o tym psychologowie i coache, ale teraz mamy to czarno na białym: Agnieszka Drotkiewicz rozmawia o niezbędności lenistwa z Olgą Mecking, autorką książki o tajemniczym pojęciu "niksen".

Posłuchaj i zobacz

24.01.2021

Ewa Kempsity-Jeznach gościem Dzień Dobry TVN

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Ewą Kempsity-Jeznach, autorką książki "Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne".

Bestsellery

TOP 20

  1. Modelki z Dubaju Marcin Margielewski
  2. Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne Ewa Kempisty-Jeznach
  3. Tytus, Romek i A'Tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani Henryk Jerzy Chmielewski

Fotogaleria

więcej »

Cała zawartość damskiej torebki

Agnieszka Topornicka

Robert Kotowski

Cała zawartość damskiej torebki

Jak każdy mężczyzna zachodzę w głowę, jak to jest, że damskie torebki są w stanie tak wiele pomieścić. A jednak. Doskonale to widać w książce Agnieszki Topornickiej. Ta zawartość, to oczywiście oryginalna metafora, oryginalna zresztą jak cała książka. Od początku do końca. Od tytułu poprzez dialogi, inteligentny humor, po końcowe frazy zaczerpnięte od Antosi (Krzysztoń oczywiście).

Książka zgodnie z zapowiedzią bardzo błyskotliwa i dowcipna. Czyta się ją przyjemnie i nieprawdopodobnie szybko. Po przeczytaniu pierwszych dwustu stron zacząłem żałować, że zbliżam się już do jej końca. Treść książki mimo, że dość lekka, to skłania jednak do refleksji, a i przywraca wiarę nie tylko w ludzi, ale i w miłość, jak sądzę zwłaszcza tym, którzy jej wciąż szukają. Uwagę zwraca wnikliwa analiza różnorodnych, ludzkich charakterów, jaką przeprowadza autorka wśród swoich bohaterów. Dodatkowo talent autorki do pokazywania zwykłych (i niezwykłych) emocji dnia codziennego, sprawia, że książkę czyta się naprawdę z wielką przyjemnością i zainteresowaniem.

Po książkę Agnieszki Topornickiej warto sięgnąć z wielu powodów, zarówno tych o których wspomniałem i tych niewypowiedzianych. Na jeszcze jeden powód muszę natomiast zwrócić uwagę. Mimo, że książka z pewnością mieści się w kręgu tzw. literatury kobiecej warto zobaczyć (to głos męski i głównie do mężczyzn), jaka jest ta zawartość damskiej torebki. Może właśnie tam jest coś czego mężczyźni poszukują. Warto sprawdzić. Polecam.