Strona główna / Literatura polska / Cała zawartość damskiej torebki

Aktualności

22.09.2020

Nie żyje Darek Milewski

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 20 września 2020 r. zmarł Darek Milewski, autor książki „Mały wielki tydzień”, w której opisał – jednym, sprawnym palcem – jak żyje się ze stwardnieniem zanikowym bocznym ALS. Miał 57 lat. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Wywiady

10.09.2020

W "Postscriptum” Małgorzata spotka nadawcę listu, ale nie zdradzę..."

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum".

Posłuchaj i zobacz

07.09.2020

MOŻE PORA Z TYM SKOŃCZYĆ i posłuchać audiobooka?

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audiobooka "Może pora z tym skończyć" autorstwa Iaina Reida w znakomitej interpretacji Anny Szymańczyk.

Bestsellery

TOP 20

  1. Kobiety '44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie Agnieszka Cubała
  2. Perska kobiecość Laila Shukri
  3. Pałac w Moczarowiskach Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Fotogaleria

więcej »

Cała zawartość damskiej torebki

Agnieszka Topornicka

Robert Kotowski

Cała zawartość damskiej torebki

Jak każdy mężczyzna zachodzę w głowę, jak to jest, że damskie torebki są w stanie tak wiele pomieścić. A jednak. Doskonale to widać w książce Agnieszki Topornickiej. Ta zawartość, to oczywiście oryginalna metafora, oryginalna zresztą jak cała książka. Od początku do końca. Od tytułu poprzez dialogi, inteligentny humor, po końcowe frazy zaczerpnięte od Antosi (Krzysztoń oczywiście).

Książka zgodnie z zapowiedzią bardzo błyskotliwa i dowcipna. Czyta się ją przyjemnie i nieprawdopodobnie szybko. Po przeczytaniu pierwszych dwustu stron zacząłem żałować, że zbliżam się już do jej końca. Treść książki mimo, że dość lekka, to skłania jednak do refleksji, a i przywraca wiarę nie tylko w ludzi, ale i w miłość, jak sądzę zwłaszcza tym, którzy jej wciąż szukają. Uwagę zwraca wnikliwa analiza różnorodnych, ludzkich charakterów, jaką przeprowadza autorka wśród swoich bohaterów. Dodatkowo talent autorki do pokazywania zwykłych (i niezwykłych) emocji dnia codziennego, sprawia, że książkę czyta się naprawdę z wielką przyjemnością i zainteresowaniem.

Po książkę Agnieszki Topornickiej warto sięgnąć z wielu powodów, zarówno tych o których wspomniałem i tych niewypowiedzianych. Na jeszcze jeden powód muszę natomiast zwrócić uwagę. Mimo, że książka z pewnością mieści się w kręgu tzw. literatury kobiecej warto zobaczyć (to głos męski i głównie do mężczyzn), jaka jest ta zawartość damskiej torebki. Może właśnie tam jest coś czego mężczyźni poszukują. Warto sprawdzić. Polecam.