Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Błękitna Pustka

Aktualności

11.03.2021

Spotkanie online ze Mariuszem Nowikiem

W czwartek 11 marca o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Mariuszem Nowikiem, autorem książki "Palmiry. Zabić wszystkich Polaków".

Wywiady

19.11.2020

Niksen jest jedną z form dbania o siebie

Czy wiecie, jak ważne jest to, by co jakiś czas wykroić sobie z codzienności chwilę na nicnierobienie? Niby ciągle mówią o tym psychologowie i coache, ale teraz mamy to czarno na białym: Agnieszka Drotkiewicz rozmawia o niezbędności lenistwa z Olgą Mecking, autorką książki o tajemniczym pojęciu "niksen".

Posłuchaj i zobacz

24.01.2021

Ewa Kempsity-Jeznach gościem Dzień Dobry TVN

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Ewą Kempsity-Jeznach, autorką książki "Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne".

Bestsellery

TOP 20

  1. Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć Violetta Ozminkowski
  2. Księga Dwóch Dróg Jodi Picoult
  3. Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne Ewa Kempisty-Jeznach

Fotogaleria

więcej »

Błękitna Pustka

Jeffery Deaver

Wojtek Zegiel

Błękitna Pustka

Jon Patric Holloway grasuje w Sieci. Osacza nieświadomą ofiarę, śledzi każdy jej krok. Im trudniej do niej dotrzeć, im więcej środków musi użyć, tym więcej punktów zdobywa. Na końcu zabija ciosem prosto w serce. W realu. „Błękitna Pustka” („The Blue Nowhere”) to opowieść o krainie hackerów. O specjalnej grupie dochodzeniowej, która musi złapać mordercę. O Wyattcie Gillettecie - komputerowym czarodzieju-aresztancie, który zmierzy się Hollowayem. O uzależnieniu i chorobliwym przywiązaniu do maszyn. Wszyscy prowadzą niebezpieczną grę. Każdy z bohaterów, dzięki socjotechnice, może stać po ciemnej stronie. Trwa walka o ludzkie życie - policjantów, ich rodzin i przypadkowych ofiar.

Deaver opisuje świat komputerowej przestępczości bez naukowego bełkotu, jasno i swobodnie. Dzięki temu pozwala czytelnikowi wejść do magicznego świata komputerów i poczuć się jego częścią. To świetny thriller, który pochłania od początku (gdzie dołączono praktyczny słowniczek skrótów i informatycznych wyrażeń) do zaskakującego końca. Im bardziej zagłębiamy się w treść, tym więcej odsłania przed nami tajemnic i nowych wątków. W dzisiejszym świecie dobrze jest sobie uświadomić co nam grozi kiedy jesteśmy on-line. Może kiedy przeczytamy ostatnią stronę, okaże się, że wszyscy żyjemy w Błękitnej Pustce…