Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Błękitna Pustka

Aktualności

30.05.2022

PIKNIK NA SKRAJU DROGI I INNE UTWORY z Nagrodą Nowej Fantastyki

Z przyjemnością ogłaszamy, że książka "Piknik na skraju drogi i inne utwory" Arkadija i Borisa Strugackich otrzymała Nagrodę „Nowej Fantastyki” w kategorii Wznowienie Roku.

Wywiady

04.07.2022

"Gdy ją odnajdą". Wywiad z Lią Middleton

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lią Middleton. Z autorką książki "Gdy ją odnajdą" rozmawiał Bartosz Soczówka.

Posłuchaj i zobacz

01.08.2022

Rozmowa z Błażejem Torańskim

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Marcina Cichońskiego z Błażejem Torańskim, autorem książki "Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol".

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem jedną z żon Laila Shukri
  2. Sąpierz Katarzyna Puzyńska
  3. Ziobranoc, Europo Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz

Błękitna Pustka

Jeffery Deaver

Wojtek Zegiel

Błękitna Pustka

Jon Patric Holloway grasuje w Sieci. Osacza nieświadomą ofiarę, śledzi każdy jej krok. Im trudniej do niej dotrzeć, im więcej środków musi użyć, tym więcej punktów zdobywa. Na końcu zabija ciosem prosto w serce. W realu. „Błękitna Pustka” („The Blue Nowhere”) to opowieść o krainie hackerów. O specjalnej grupie dochodzeniowej, która musi złapać mordercę. O Wyattcie Gillettecie - komputerowym czarodzieju-aresztancie, który zmierzy się Hollowayem. O uzależnieniu i chorobliwym przywiązaniu do maszyn. Wszyscy prowadzą niebezpieczną grę. Każdy z bohaterów, dzięki socjotechnice, może stać po ciemnej stronie. Trwa walka o ludzkie życie - policjantów, ich rodzin i przypadkowych ofiar.

Deaver opisuje świat komputerowej przestępczości bez naukowego bełkotu, jasno i swobodnie. Dzięki temu pozwala czytelnikowi wejść do magicznego świata komputerów i poczuć się jego częścią. To świetny thriller, który pochłania od początku (gdzie dołączono praktyczny słowniczek skrótów i informatycznych wyrażeń) do zaskakującego końca. Im bardziej zagłębiamy się w treść, tym więcej odsłania przed nami tajemnic i nowych wątków. W dzisiejszym świecie dobrze jest sobie uświadomić co nam grozi kiedy jesteśmy on-line. Może kiedy przeczytamy ostatnią stronę, okaże się, że wszyscy żyjemy w Błękitnej Pustce…