Strona główna / Popularnonaukowe / Wszechświaty równoległe. Stworzenie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu

Aktualności

28.06.2022

Spotkanie z Zuzanną Gajewską w Elblągu

W poniedziałek 4 lipca o godz. 18:00 zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej (Świętego Ducha 3-7, Elbląg) na spotkanie z Zuzanną Gajewską, autorką książki "Burza".

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

26.06.2022

Rozmowa z Beatą Sabałą-Zielińską

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z Beatą Sabałą-Zielińską, autorką książki "TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka".

Bestsellery

TOP 20

  1. Arabska zdrajczyni Tanya Valko
  2. Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny Wioletta Sawicka
  3. A koń w galopie nie śpiewa Artur Andrus, Wojciech Zimiński

Wszechświaty równoległe. Stworzenie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu

Michio Kaku

Jarosław Chrostowski

Milimetr do gwiazd

Siedzisz z książką w ręku, popijasz herbatę, a przed tobą przepływają gwiazdy i całe galaktyki. Nie, nie chodzi o te odległe o miliardy lat świetlnych od twojego fotela ani o te powołane do życia jedynie mocą wyobraźni. Chodzi o inne, rzeczywiste, tkwiące tuż obok, we wszechświecie, który w wyższym wymiarze jest oddalony od naszego zaledwie o milimetr.

Taką - przyznajmy: niezwykłą - wizję roztacza przed czytelnikiem Michio Kaku we „Wszechświatach równoległych”. Od teorii względności do pierwszych modeli kosmologicznych Wszechświata, od inflacji do powstania multiversum, od cząstek punktowych do drgających strun i wielowymiarowych czasoprzestrzeni, od teorii do eksperymentu - Kaku omawia długą drogę przebytą przez kosmologię w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Nie przestaje na tym: w końcowej części książki snuje (posępne) wizje przyszłości Wszechświata. Analizuje wówczas potencjalne możliwości uniknięcia jego śmierci termicznej, na przykład przez zbudowanie tuneli czasoprzestrzennych, przez które zaawansowana cywilizacja mogłaby uciec do egzystującego w innym wymiarze wszechświata równoległego...

Wiedza i Życie, kwiecień 2007