Strona główna / Popularnonaukowe / 4 miliardy lat. Eseje o ewolucji

Aktualności

22.09.2020

Nie żyje Darek Milewski

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 20 września 2020 r. zmarł Darek Milewski, autor książki „Mały wielki tydzień”, w której opisał – jednym, sprawnym palcem – jak żyje się ze stwardnieniem zanikowym bocznym ALS. Miał 57 lat. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Wywiady

10.09.2020

W "Postscriptum” Małgorzata spotka nadawcę listu, ale nie zdradzę..."

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum".

Posłuchaj i zobacz

07.09.2020

MOŻE PORA Z TYM SKOŃCZYĆ i posłuchać audiobooka?

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audiobooka "Może pora z tym skończyć" autorstwa Iaina Reida w znakomitej interpretacji Anny Szymańczyk.

Bestsellery

TOP 20

  1. Kobiety '44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie Agnieszka Cubała
  2. Perska kobiecość Laila Shukri
  3. Pałac w Moczarowiskach Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Fotogaleria

więcej »

4 miliardy lat. Eseje o ewolucji

Marcin Ryszkiewicz

Efektowne ewolucje

„Tato będę miała dziecko” powiedziała dorastająca córka do ojca. „Nie przejmuj się” usłyszała. „Ale czy jesteś pewna, że to twoje?”. Pytanie zdawać by się mogło zupełnie pozbawione sensu, dziś nabiera głębszego znaczenia. Bo takie sytuacje kiedy kobieta nie jest matką swoich dzieci są możliwe. Jak do tego dochodzi? Tę i inne zagadki życia na Ziemi rozszyfrowuje w najnowszej książce „4 miliardy lat eseje o ewolucji” Marcin Ryszkiewicz, znany popularyzator nauki. Autor próbuje też wyjaśnić, w jaki sposób doszło do powstania życia. Nie ma wątpliwości, że tajemniczą siłą tych wszystkich przemian jest ewolucja. I to wbrew temu, co sądzą o tym niektórzy politycy.

Newsweek, 4 lutego 2007