Strona główna / Literatura polska / Martyna i inne opowiadania o miłości

Aktualności

28.06.2022

Spotkanie z Zuzanną Gajewską w Elblągu

W poniedziałek 4 lipca o godz. 18:00 zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej (Świętego Ducha 3-7, Elbląg) na spotkanie z Zuzanną Gajewską, autorką książki "Burza".

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

26.06.2022

Rozmowa z Beatą Sabałą-Zielińską

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z Beatą Sabałą-Zielińską, autorką książki "TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka".

Bestsellery

TOP 20

  1. Arabska zdrajczyni Tanya Valko
  2. Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny Wioletta Sawicka
  3. A koń w galopie nie śpiewa Artur Andrus, Wojciech Zimiński

Martyna i inne opowiadania o miłości

Mariusz Makowski, Renata Palka-Smagorzewska, Janusz Leon Wiśniewski

Anna Jaszowska

To co najważniejsze

Niekwestionowany znawca kobiet, czyli popularny autor Janusz Wiśniewski napisał „Martynę” ponad trzy lata temu i w dodatku nie sam. Projekt był rodzajem zabawy z internautami, którzy zachęceni przez autora dopisywali zakończenie do trzech zaczętych przez Wiśniewskiego opowiadań o studentce ze Szczytna. Zabawa spodobała się do tego stopnia, że temat Martyny żyje nadal i doczekał się swojej strony w Internecie. „Martyna” wraca ponownie do księgarń wzbogacona o dwa inne opowiadania o miłości.
U Wiśniewskiego nie ma tematów tabu. Jego bohaterowie ulegają zmysłowemu pożądaniu, szukają prawdy o Bogu, zagłębiają się w dywagacje moralne. Ale nie są to stany wyimaginowane. Są dokładnie takie, jakie przytrafiają się nam „w realu” i może dlatego wszystkie opowiedziane przez Wiśniewskiego historie zawsze cieszą się wzięciem. Subtelność, a zarazem wnikliwość, z jaką porusza się po umysłach i duszach kobiet Wiśniewski tym razem znowu dzięki „Martnie” zapewnia powodzenie jego kolejnym tytułom.

Dziennik Bałtycki, 18 listopada 2006