Strona główna / Albumy / Zbigniew Lengren

Aktualności

24.09.2021

Spotkanie online Pauliną Młynarską

W piątek 24 września o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Pauliną Młynarską, autorką książki "Moja lewa joga".

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

18.09.2021

Rozmowa z Anną Karpińską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Anną Karpińską, autorką książki "Kiedy nadejdziesz".

Bestsellery

TOP 20

  1. Billy Summers Stephen King
  2. Martwiec Katarzyna Puzyńska
  3. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston

Zbigniew Lengren

Katarzyna Lengren

Marta Król

Premiery polecają

Zbigniew Lengren to legenda polskiego rysunku satyrycznego, ale również jeden z najbardziej znanych w świecie polskich twórców pasków komiksowych. Jego Filutek gościł na łamach „Przekroju” nieprzerwanie przez ponad 50 lat, co stawia ten serial komiksowy na równi z amerykańskimi Fistaszkami. Poza tym autor stworzył setki ilustracji satyrycznych, które bawią po dziś dzień. Lengren to również autor wielu ilustracji do książek dla dzieci, które doceniły jego twórczość i przyznały rysownikowi Order Uśmiechu. W albumie przygotowanym przez córkę zmarłego artysty mamy pełen przegląd tematycznych i artystycznych dokonań autora. Szkoda tylko, że Katarzyna Lengren ograniczyła się do krótkiego wstępu, który niewiele mówi nam o jej ojcu i pozostawiła nas bez szans na zarys biografii artysty. Album powinien mieć w domu każdy miłośnik komiksu.

Premiery, listopad 2006