Strona główna / Literatura światowa / Zapamiętane w ciele

Aktualności

26.11.2021

Dwie książki Prószyński i S-ka z Nagrodą KLIO!

Z przyjemnością informujemy, że Agnieszka Cubała oraz Krzysztof Mordyński otrzymali Nagrodę KLIO 2021 w kategorii Varsaviana. Gratulujemy!

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

27.11.2021

Rozmowa z Katarzyną Puzyńską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Katarzyną Puzyńską, autorką ksiązki "Chąśba".

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem córką szejka Laila Shukri
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Billy Summers Stephen King

Zapamiętane w ciele

Shauna Singh Baldwin

Miłość i śmierć

W skromniejszej oprawie Prószyński i S-ka wydał kolejną książkę z serii Biblioteczka Interesującej Prozy. Nie umniejsza to jednak rangi dzieła, o którym można powiedzieć - znakomite. Shauna Singh Baldwin - autorka książki „Zapamiętane w ciele” urodziła się w Montrealu, ale wychowała w Indiach. I tam przenosimy się wraz z akcją powieści. Indie ubiegłego wieku - młoda dziewczyna decyduje się zostać drugą żoną dużo starszego Sikha. To nie jest czas spokoju dla ludzi ani dla kraju. Rup wprawdzie rodzi mężowi upragnione dzieci, jednak zazdrosna pierwsza żona robi wszystko, aby z jej życia uczynić piekło. Indie, ciągle pod dominacją Anglików przeżywają okres buntu i walk wewnętrznych, do tego dochodzą problemy związane z Pakistanem. Jednym słowem - akcja powieści wrze jak wulkaniczny krater, by co raz wybuchnąć już to emocjami bohaterów, już zamieszkami w kraju. Świetna książka, napisana niezwykle barwnie z wielką znajomością realiów, a jednocześnie bardzo subtelna, piękna stylistycznie proza.

Dziennik wschodni, 26 stycznia 2006