Strona główna

Aktualności

12.07.2019

Nominacja dla książki Sashy Marianny Salzmann!

Książka Sashy Marianny Salzmann "Poza siebie" znalazła się wsród 14 tytułów nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa".

Posłuchaj i zobacz

24.07.2019

Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego książkę "Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi" Julii  Boyd.

Bestsellery

TOP 20

  1. Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości Agnieszka Cubała
  2. Macho. Instrukcja obsługi Andrzej Gryżewski, Artur Górski
  3. Muszę wiedzieć Kasia Bulicz-Kasprzak

Fotogaleria

więcej »

Zapamiętane w ciele

Shauna Singh Baldwin

Miłość i śmierć

W skromniejszej oprawie Prószyński i S-ka wydał kolejną książkę z serii Biblioteczka Interesującej Prozy. Nie umniejsza to jednak rangi dzieła, o którym można powiedzieć - znakomite. Shauna Singh Baldwin - autorka książki „Zapamiętane w ciele” urodziła się w Montrealu, ale wychowała w Indiach. I tam przenosimy się wraz z akcją powieści. Indie ubiegłego wieku - młoda dziewczyna decyduje się zostać drugą żoną dużo starszego Sikha. To nie jest czas spokoju dla ludzi ani dla kraju. Rup wprawdzie rodzi mężowi upragnione dzieci, jednak zazdrosna pierwsza żona robi wszystko, aby z jej życia uczynić piekło. Indie, ciągle pod dominacją Anglików przeżywają okres buntu i walk wewnętrznych, do tego dochodzą problemy związane z Pakistanem. Jednym słowem - akcja powieści wrze jak wulkaniczny krater, by co raz wybuchnąć już to emocjami bohaterów, już zamieszkami w kraju. Świetna książka, napisana niezwykle barwnie z wielką znajomością realiów, a jednocześnie bardzo subtelna, piękna stylistycznie proza.

Dziennik wschodni, 26 stycznia 2006