Strona główna / Literatura polska / Ominąć Paryż

Aktualności

22.09.2020

Nie żyje Darek Milewski

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 20 września 2020 r. zmarł Darek Milewski, autor książki „Mały wielki tydzień”, w której opisał – jednym, sprawnym palcem – jak żyje się ze stwardnieniem zanikowym bocznym ALS. Miał 57 lat. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Wywiady

10.09.2020

W "Postscriptum” Małgorzata spotka nadawcę listu, ale nie zdradzę..."

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum".

Posłuchaj i zobacz

07.09.2020

MOŻE PORA Z TYM SKOŃCZYĆ i posłuchać audiobooka?

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audiobooka "Może pora z tym skończyć" autorstwa Iaina Reida w znakomitej interpretacji Anny Szymańczyk.

Bestsellery

TOP 20

  1. Kobiety '44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie Agnieszka Cubała
  2. Perska kobiecość Laila Shukri
  3. Pałac w Moczarowiskach Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Fotogaleria

więcej »

Ominąć Paryż

Małgorzata Warda

Anna Jaszowska

Przyjaciółki

Przyjaciółki Joasia, Magda, Basia i Aneta. Cztery przyjaciółki, których losy splatają się ze sobą od wczesnych lat szkolnych do dorosłego życia. I jeszcze w tle Nina, bodaj największa osobowość pojawiająca się na łamach tej książki, wielka przyjaciółka Anety, związana pośrednio z pozostałymi. Każda z młodych kobiet opowiada nam swoją historię. Tajemniczego zniknięcia przed piętnastu laty siostry i tęsknoty za nią, zafascynowania i pierwszego prawdziwego romansu z przystojnym sąsiadem, przygotowań do ślubu, rozczarowania życiem w stolicy... Wszystkie te historie są niezwykle prawdziwe, mogłyby się zdarzyć każdej z nas. I opisane są bardzo sugestywnym, malarskim językiem. Nic dziwnego, bowiem autorka jest gdańską rzeźbiarką, a pisanie jest jej drugą pasją. Związek bohaterek powieści z Gdynią, Gdańskiem też nie jest więc przypadkowy. Powieść czyta się z zaciekawieniem, bowiem ma dobre tempo, a wątki splatają się obiecująco. A i zakończenie powino czytelników usatysfakcjonować.

Dziennik Bałtycki, 26 stycznia 2006