Strona główna / Literatura polska / Ominąć Paryż

Aktualności

25.02.2021

Spotkanie online z Danutą Awolusi

W czwartek 25 lutego o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie Danutą Awolusi autorką książki "Nie mówiąc nikomu".

Wywiady

19.11.2020

Niksen jest jedną z form dbania o siebie

Czy wiecie, jak ważne jest to, by co jakiś czas wykroić sobie z codzienności chwilę na nicnierobienie? Niby ciągle mówią o tym psychologowie i coache, ale teraz mamy to czarno na białym: Agnieszka Drotkiewicz rozmawia o niezbędności lenistwa z Olgą Mecking, autorką książki o tajemniczym pojęciu "niksen".

Posłuchaj i zobacz

24.01.2021

Ewa Kempsity-Jeznach gościem Dzień Dobry TVN

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Ewą Kempsity-Jeznach, autorką książki "Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne".

Bestsellery

TOP 20

  1. Modelki z Dubaju Marcin Margielewski
  2. Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne Ewa Kempisty-Jeznach
  3. Tytus, Romek i A'Tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani Henryk Jerzy Chmielewski

Fotogaleria

więcej »

Ominąć Paryż

Małgorzata Warda

Anna Jaszowska

Przyjaciółki

Przyjaciółki Joasia, Magda, Basia i Aneta. Cztery przyjaciółki, których losy splatają się ze sobą od wczesnych lat szkolnych do dorosłego życia. I jeszcze w tle Nina, bodaj największa osobowość pojawiająca się na łamach tej książki, wielka przyjaciółka Anety, związana pośrednio z pozostałymi. Każda z młodych kobiet opowiada nam swoją historię. Tajemniczego zniknięcia przed piętnastu laty siostry i tęsknoty za nią, zafascynowania i pierwszego prawdziwego romansu z przystojnym sąsiadem, przygotowań do ślubu, rozczarowania życiem w stolicy... Wszystkie te historie są niezwykle prawdziwe, mogłyby się zdarzyć każdej z nas. I opisane są bardzo sugestywnym, malarskim językiem. Nic dziwnego, bowiem autorka jest gdańską rzeźbiarką, a pisanie jest jej drugą pasją. Związek bohaterek powieści z Gdynią, Gdańskiem też nie jest więc przypadkowy. Powieść czyta się z zaciekawieniem, bowiem ma dobre tempo, a wątki splatają się obiecująco. A i zakończenie powino czytelników usatysfakcjonować.

Dziennik Bałtycki, 26 stycznia 2006