Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Martwa strefa

Aktualności

30.05.2022

PIKNIK NA SKRAJU DROGI I INNE UTWORY z Nagrodą Nowej Fantastyki

Z przyjemnością ogłaszamy, że książka "Piknik na skraju drogi i inne utwory" Arkadija i Borisa Strugackich otrzymała Nagrodę „Nowej Fantastyki” w kategorii Wznowienie Roku.

Wywiady

04.07.2022

"Gdy ją odnajdą". Wywiad z Lią Middleton

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lią Middleton. Z autorką książki "Gdy ją odnajdą" rozmawiał Bartosz Soczówka.

Posłuchaj i zobacz

01.08.2022

Rozmowa z Błażejem Torańskim

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Marcina Cichońskiego z Błażejem Torańskim, autorem książki "Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol".

Bestsellery

TOP 20

  1. Ziobranoc, Europo Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz
  2. Kłamstwa arabskich szejków Marcin Margielewski
  3. Osiedle Sielanka. Bomba Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Martwa strefa

Stephen King

Wznowienie klasycznej już powieści jednego z największych mistrzów gatunku. Autor niepostrzeżenie wciąga czytelnika w niesamowity ciąg zdarzeń nieuchronnie prowadzący do trzymającego w napięciu finału. I jak zwykle u Kinga, oprócz perfekcyjnie skonstruowanej fabuły i narastającego nastroju grozy, największą siłą powieści są znakomicie zarysowane realia amerykańskiej prowincji.
Młody nauczyciel, Johnny Smith, ulega wypadkowi samochodowemu i w jego wyniku zapada na śpiączkę, która trwa sześć lat. Po przebudzeniu Johnny odkrywa, że gdy dotknie innych ludzi, widzi ich przyszłość. Powoli jego sława zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, choć Johnny wcale sobie tego nie życzy.
Autor po mistrzowsku buduje stopniowo rosnące napięcie. Znakomicie skonstruowana fabuła sprawia, że czytelnik nie nudzi się ani przez chwilę i wręcz nie może oderwać się od lektury.

Notes Wydawniczy, marzec 2005