Strona główna / Literatura światowa / Bez mojej zgody

Aktualności

08.07.2020

Spotkanie z Wiktorem Krajewskim w Warszawie

We wtorek 21 lipca o godz. 18:00 zapraszamy do Restauracji Endorfina Foksal w Warszawie (ul. Foksal 2) na spotkanie z Wiktorem Krajewskim, autorem książki "Chciałbym nigdy cię nie poznać".

Wywiady

26.02.2020

"Uwielbiam móc pisać w piżamie"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Kelly Irvin, autorką serii "W krainie amiszów"

Posłuchaj i zobacz

10.06.2020

Przemysław Staroń o książce "Sposób na matmę" Vanessy Vakharia

Zapraszamy do obejrzenia nagrania w którem Przemysław Staroń (Nauczyciel Roku 2018) opowiada m. in. o książce "Sposób na matmę" Vanessy Vakharia.

Bestsellery

TOP 20

  1. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston
  2. Aksamitka Grażyna Jeromin-Gałuszka
  3. Franka. W obcym domu Wioletta Sawicka

Fotogaleria

więcej »

Bez mojej zgody

Jodi Picoult

Siła sióstr

Czy poświęcenie jest najważniejszą wartością? Czy trzynastoletnia dziewczynka może decydować o sobie? Czy jest dość dojrzała do rozważań o tajemnicy życia i śmierci?

Książka amerykańskiej pisarki Jodie Picoult jest w zasadzie jednym wielkim znakiem zapytania. Między dziecięcym oddziałem hematologicznym, typowym amerykańskim domem i sądem, toczy się opowieść, która mogłaby stać się kanwą antycznej tragedii, jednak może się przydarzyć każdemu z nas. Niezależnie od tego, kim jesteśmy, przychodzi taki moment, gdy chcemy decydować o sobie, a życie - choć to okrutny banał - pisze najbardziej skomplikowane scenariusze. Od decyzji bohaterki książki, Anny, zależało życie jej siostry.
Jodi Picoult nie zastanawia się nad oczywistościami, ona już wie, że życie może nieraz bardzo boleć. Jest świadoma, że codziennie rozwiązujemy małe dylematy, lecz bywa, że los każe nam rozstrzygnąć wielkie. Pisarka stworzyła prostą historię o poważnych sprawach.
Pokazała, co tak naprawdę znaczy decydować o sobie. Czym są konsekwencja, odwaga i miłość. W tej książce nie ma prawdy bez miłości, a dopominanie się o prawdę jest nadzwyczaj trudne.

Pani, luty 2005