Strona główna / Literatura światowa / Bez mojej zgody

Aktualności

13.12.2019

Nominacja dla książki pod redakcją Cezarego Łazarewicza!

Książka pod redakcją Cezarego Łazarewicza "Wstając z kolan. Reportaże o '"dobrej zmianie"" został nominowana do nagrody Newsweek Polska imienia Teresy Torańskiej!

Wywiady

06.12.2019

“Każdy pisarz ma szansę na bestseller”

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką książki "Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas"

Posłuchaj i zobacz

10.10.2019

Kim jest kobieta ze spaloną twarzą?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Katarzyny Puzyńskiej "Pokrzyk".

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem nieletnią żoną Laila Shukri
  2. Doktor Sen Stephen King
  3. Upadek Gondolinu. Pod redakcją Christophera Tolkiena J.R.R. Tolkien

Fotogaleria

więcej »

Bez mojej zgody

Jodi Picoult

Siła sióstr

Czy poświęcenie jest najważniejszą wartością? Czy trzynastoletnia dziewczynka może decydować o sobie? Czy jest dość dojrzała do rozważań o tajemnicy życia i śmierci?

Książka amerykańskiej pisarki Jodie Picoult jest w zasadzie jednym wielkim znakiem zapytania. Między dziecięcym oddziałem hematologicznym, typowym amerykańskim domem i sądem, toczy się opowieść, która mogłaby stać się kanwą antycznej tragedii, jednak może się przydarzyć każdemu z nas. Niezależnie od tego, kim jesteśmy, przychodzi taki moment, gdy chcemy decydować o sobie, a życie - choć to okrutny banał - pisze najbardziej skomplikowane scenariusze. Od decyzji bohaterki książki, Anny, zależało życie jej siostry.
Jodi Picoult nie zastanawia się nad oczywistościami, ona już wie, że życie może nieraz bardzo boleć. Jest świadoma, że codziennie rozwiązujemy małe dylematy, lecz bywa, że los każe nam rozstrzygnąć wielkie. Pisarka stworzyła prostą historię o poważnych sprawach.
Pokazała, co tak naprawdę znaczy decydować o sobie. Czym są konsekwencja, odwaga i miłość. W tej książce nie ma prawdy bez miłości, a dopominanie się o prawdę jest nadzwyczaj trudne.

Pani, luty 2005