Strona główna / Literatura światowa / Bez mojej zgody

Aktualności

22.09.2020

Nie żyje Darek Milewski

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 20 września 2020 r. zmarł Darek Milewski, autor książki „Mały wielki tydzień”, w której opisał – jednym, sprawnym palcem – jak żyje się ze stwardnieniem zanikowym bocznym ALS. Miał 57 lat. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Wywiady

10.09.2020

W "Postscriptum” Małgorzata spotka nadawcę listu, ale nie zdradzę..."

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum".

Posłuchaj i zobacz

07.09.2020

MOŻE PORA Z TYM SKOŃCZYĆ i posłuchać audiobooka?

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audiobooka "Może pora z tym skończyć" autorstwa Iaina Reida w znakomitej interpretacji Anny Szymańczyk.

Bestsellery

TOP 20

  1. Kobiety '44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie Agnieszka Cubała
  2. Perska kobiecość Laila Shukri
  3. Pałac w Moczarowiskach Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Fotogaleria

więcej »

Bez mojej zgody

Jodi Picoult

Siła sióstr

Czy poświęcenie jest najważniejszą wartością? Czy trzynastoletnia dziewczynka może decydować o sobie? Czy jest dość dojrzała do rozważań o tajemnicy życia i śmierci?

Książka amerykańskiej pisarki Jodie Picoult jest w zasadzie jednym wielkim znakiem zapytania. Między dziecięcym oddziałem hematologicznym, typowym amerykańskim domem i sądem, toczy się opowieść, która mogłaby stać się kanwą antycznej tragedii, jednak może się przydarzyć każdemu z nas. Niezależnie od tego, kim jesteśmy, przychodzi taki moment, gdy chcemy decydować o sobie, a życie - choć to okrutny banał - pisze najbardziej skomplikowane scenariusze. Od decyzji bohaterki książki, Anny, zależało życie jej siostry.
Jodi Picoult nie zastanawia się nad oczywistościami, ona już wie, że życie może nieraz bardzo boleć. Jest świadoma, że codziennie rozwiązujemy małe dylematy, lecz bywa, że los każe nam rozstrzygnąć wielkie. Pisarka stworzyła prostą historię o poważnych sprawach.
Pokazała, co tak naprawdę znaczy decydować o sobie. Czym są konsekwencja, odwaga i miłość. W tej książce nie ma prawdy bez miłości, a dopominanie się o prawdę jest nadzwyczaj trudne.

Pani, luty 2005