Strona główna / Literatura światowa / Bez mojej zgody

Aktualności

18.01.2023

TOPR. TATRZAŃSKA PRZYGODA ZOSI I FRANKA nominowana do Bestsellerów Empiku

Książka Beaty Sabały-Zielińskiej "TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka" otrzymała nominację do Bestsellerów Empiku 2022 w kategorii literatura polska dla dzieci. Gratulujemy!

Wywiady

04.07.2022

"Gdy ją odnajdą". Wywiad z Lią Middleton

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lią Middleton. Z autorką książki "Gdy ją odnajdą" rozmawiał Bartosz Soczówka.

Posłuchaj i zobacz

11.01.2023

Rozmowa z Arturem Górskim

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z Arturem Górskim, autorem książki "Za kratami".

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem jedną z żon Laila Shukri
  2. Ziobranoc, Europo Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz
  3. Sąpierz Katarzyna Puzyńska

Bez mojej zgody

Jodi Picoult

Siła sióstr

Czy poświęcenie jest najważniejszą wartością? Czy trzynastoletnia dziewczynka może decydować o sobie? Czy jest dość dojrzała do rozważań o tajemnicy życia i śmierci?

Książka amerykańskiej pisarki Jodie Picoult jest w zasadzie jednym wielkim znakiem zapytania. Między dziecięcym oddziałem hematologicznym, typowym amerykańskim domem i sądem, toczy się opowieść, która mogłaby stać się kanwą antycznej tragedii, jednak może się przydarzyć każdemu z nas. Niezależnie od tego, kim jesteśmy, przychodzi taki moment, gdy chcemy decydować o sobie, a życie - choć to okrutny banał - pisze najbardziej skomplikowane scenariusze. Od decyzji bohaterki książki, Anny, zależało życie jej siostry.
Jodi Picoult nie zastanawia się nad oczywistościami, ona już wie, że życie może nieraz bardzo boleć. Jest świadoma, że codziennie rozwiązujemy małe dylematy, lecz bywa, że los każe nam rozstrzygnąć wielkie. Pisarka stworzyła prostą historię o poważnych sprawach.
Pokazała, co tak naprawdę znaczy decydować o sobie. Czym są konsekwencja, odwaga i miłość. W tej książce nie ma prawdy bez miłości, a dopominanie się o prawdę jest nadzwyczaj trudne.

Pani, luty 2005