Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Mroczna połowa

Aktualności

18.01.2022

PORZUCIŁAM ISLAM, MUSZĘ UMRZEĆ - spotkanie premierowe z Marcinem Margielewskim

We wtorek 25 stycznia o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualną premierę książki "Przuciłam islam, muszę umrzeć" z udziałem Marcina Margielewskiego.

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

27.11.2021

Rozmowa z Katarzyną Puzyńską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Katarzyną Puzyńską, autorką ksiązki "Chąśba".

Bestsellery

TOP 20

  1. Chąśba Katarzyna Puzyńska
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Arabska kochanka Tanya Valko

Mroczna połowa

Stephen King

Tomasz Lada

Dr Pisarz i Mr Pisarz

Bardzo czarna satyra. Stephen King, mistrz najciemniejszych horrorów, pochodzący z sielankowego stanu Maine, znów straszy, wykorzystując swoje prywatne lęki, fobie i ponure pragnienia. Bohaterem „Mrocznej połowy” jest pisarz. Pisarz wybitny. Twórca dramatów psychologicznych Thad Beaumont. Jednak ambitna proza nie jest zbyt popłatna.
Dlatego Beaumont, skrywając się pod pseudonimem George Stark, para się popularną literaturą kryminalną.
Jednak któregoś dnia jego tajemnica zostaje ujawniona, a ci, którzy się do tego przyczynili, zaczynają mieć poważne kłopoty...
Oni mają kłopoty, a my rozrywkę najwyższej klasy. „Mroczna połowa” to mistrzowska żonglerka schematami współczesnej powieści obyczajowej, satyry na literacki show-biznes, trzymającego nieustannie w napięciu dreszczowca i klasycznej powieści grozy. King, wielki wielbiciel „Dr Jeckylla i Mr Hyde'a” Roberta Louisa Stevensona, najwyraźniej doskonale bawi się przekładając jej motywy na język współczesności i penetrując swoją - piszącego bestsellery pisarza z ambicjami - duszę.
Dla wielbicieli pogłębionej psychologii „Mroczna połowa” będzie wyłącznie pobieżnym przeglądem katalogu freudowsko-jungowskich naleciałości w popkulturze. Dla miłośników rozrywki na wysokim poziomie zaś to po prostu uczta.

Życie Warszawy, 16 lutego 2005